Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért égett ki?

Miért égett ki?

Figyelt kérdés

Ma ágyneműt mostam eleg gyűrött lett gondoltam kicsit átvasalom. A cimke szerint 100 % pamut lehet vasalni. De ahogy a kispárna húzatott vasaltam volna ki is égett ahogy hozzá ért a vasaló.

Lehet nem is pamut? Vagy túl forró volt a vasaló?


2021. ápr. 22. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Akárhogy is volt - a vasaló forró volt neki. Máskor előbb győződj meg, mennyire forró a vasaló. Ahol volt a címke a 100% pamutról, ott ottvolt a vasaló hőfoka is. Túl melegre állítottad a vasalót.

Bizonyára nincs tapasztalatod (gyakorlatod) a vasalásban. Varrja rá egy oda illő foltot, ami olyan hatású lesz, mintha dísz lenne. Más helyre is varrhatsz (ahol ép) egy kisebbet.

2021. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Az ott volt hogy 30 fokon mosható de a vasalónál nem volt hő fok irva.

Legközelebb jobban figyelek.

2021. ápr. 22. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem pamut. Egy pamut nem ég ki egy érintésre, hanem elszineződik, barna lesz-égett. De bőven ki kell bírnia vasalót max hőfokon.

Viszont sok cimke ma már téves az anyagokban, csalnak vele. Nem rég volt a rádióba.

2021. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha kínai eredetű az alapanyag, akkor nem kell elhinni a 100% pamutot.
2021. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak kínainál fordul elő. Ráírják hogy 100% pamut, de igazából jó ha fele az, a másik fele poliészter.
2021. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
A vasaló ikonnál pöttyök szokták jelezni, hogy milyen forró lehet a vasaló. A legkisebb egy pötty, a legnagyobb 3 pötty.
2021. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!