Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A pedálos kukám nagyon sokszor...

A pedálos kukám nagyon sokszor alig nyílik ki a pedál lenyomására. Miért?

Figyelt kérdés

Ez a pedálos kukák átka, vagy ez a modell rosszul lett megtervezve, vagy csak simán én csinálok valamit rosszul?


Bármennyire is lenyomom, sokszor nem nyílik fel a fedele, van amikor smeennyire sem, és kézzel kell kinyitnom.


Előre is köszi a segítséget!



2021. ápr. 21. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél szenzoros kukát.
2021. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ezt helyszínen lehetne látni. Lehet konstrukcióhibás, lehet elfáradt valahol az anyag, vagy megvetemedett, esetleg elkopott ahol feltámaszkodik, vagy a pedálmechanika van elrepedve, kilazulva valahol, ezer oka lehet. Akár az is, hogy a nejlonzsák miatt amit beleteszel, szorul a fedő, ezért bírja nehezen emelni, vagy valami hasonló banális hülyeség miatt.
2021. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
dobd ki a kukába és csak egy sima vödröt használj.
2021. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy milyen nejlonzsákkal szorul, és milyennel nem? Én is erre gondoltam, de nem tudom, hogy milyet vegyek bele helyette.
2021. ápr. 22. 08:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki zsák nélkül, hogy nyílik-e rendesen. Ha igen, akkor valóban a zsák miatt szorul. Ha így van, akkor annyit tudsz tenni, hogy próbálkozol zsákfélékkel, kisebb-nagyobb, vékonyabb-vastagabb, esetleg máshogy beletenni, rögzíteni benne. Remélhetőleg találsz olyat, amelytől nem szorul rá a teteje, mert így előbb vagy utóbb szét fogod taposni a kuka fedőemelő mechanikáját.
2021. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Én még nem láttam olyan kukát, aminek néhány év után nem ment volna tönkre a mechanikája. Én azt mondom, hogy vegyél billenőfedeles kukát, az örök élet +1 nap. Annyi, hogy le kell hajolni hozzá, de ha magasabbat veszel vagy egy emelvényre állítod rá, akkor ez is kiküszöbölhető.
2021. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én még nem láttam olyan kukát, aminek néhány év után nem ment volna tönkre a mechanikája."

Ez leginkább attól függ, hogy milyen sűrűn nyitogatod és mennyire taposod a pedálját. Nyilván ha gyakran használod, 10 percenként letaposod a pedált, akkor hamarabb tönkremegy, mintha csak napjában kétszer nyitnád ki. A pedálra taposás alatt pedig azt értem, hogy mennyi időt hagysz neki, hogy felemelje a tetejét. Ha neked alap, hogy azonnal nyitva legyen, amint rátaposol, a fedő pedig majd elrepül, annyira taposod, akkor minden kukát szét lehet gyorsan taposni, ez igaz. De ha óvatosan, finoman nyomod le a pedált a lábaddal, adsz neki egy-két másodpercet hogy felnyíljon, akkor a mechanika is sokkal tovább fogja bírni.

(Ezeket nem azért írtam most le, mert feltételezném, hogy ráugrassz a pedálra vagy ilyesmi, csak leírtam, amiket én tapasztaltam. Láttam olyan embert, aki úgy taposott rá a pedálra, hogy a tető olyan erővel ütődött a falnak, hogy nemcsak a teteje volt már össze-vissza horpasztva, de mögüle a falról is legyalulta már a tapétát. Az illető meg csodálkozott, hogy miért kell neki minduntalan fél évente kukát cserélnie. Nálunk meg 5-10 évente cseréljük ki, és többnyire nem azért, mert elromlik.)

2021. ápr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
#7 Ez tök jó, hogy így kellene használni, de egyik kukát sem lehet arra tervezni, hogy a delikvens napi 2-3-szor nyissa csak ki (addig mit csináljon a szeméttel?) és még akkor is finomkodjon vele. Ez nem gázpedál, hogy finoman kelljen nyomni, nem ez a jellemző használati módja. Én értem, hogy meg lehet tanulni "okosan" használni és akkor majd nem megy tönkre, de ez az én szememben inkább tervezési hiba. Olyan, mintha vennék egy gagyi kínai játékot a gyerekemnek és utána megmagyaráznám, hogy az nem gagyi, csak így meg így kell bánni vele és akkor nem fog széthullani.
2021. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8, értem hogy mit írsz. Nyilván, olyan helyre, ahol gyakran használva van, nem ócska silány vackot kell venni, hanem valami tartósabbat, masszívabbat, ami jobban bírja a strapát. Az pedig, hogy nem a normális használat a jellemző használati módja, az hadd ne a gyártó vagy a termék problémája legyen már.

Száz szónak is egy a vége, ha nagyon taposod, akkor gyorsabban kopik, gyorsabban tönkremegy, és ez mindenre igaz, nem csak a kukákra. Tehát vagy bánj vele óvatosabban, vagy fogadd el, hogy rövidebb időközönként kell lecserélni. Ez van, így működik a világ.

2021. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nehéz az élet
2021. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!