Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosásban tudnátok segíteni?

Mosásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2 problémám van. Az egyik hogy mosásnál a lepedő van mikor szürke lesz, ez miért van? Pedig 60 fokon mosom, direkt olyan mosógéllel ami fehér ruhákra van.

A másik hogy van egy fehér törölközöm, amiből nem tudom sehogyse kiszedni a koszt. A mamám azt javasolta,hogy egy éjszakára áztassam be jó hipós vízbe és reggel mossam jól ki. Tudnátok valami jó tanácsot adni?


2021. febr. 22. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A hipó jó ötlet lehet, de adott esetben kiszedi a szinét.

A lepedönél meg ami eszembe jut, hogy túl sok mosószert használsz, a megadott értékek általában magasabbak, mint ami kell, próbáld ki fele mennyiséggel.

Most elöször áztasd be sima vízbe mosószer nélkül, egy rövid mosást futtass így, adott esetben már ez is elég lehet.

A másik, amitöl szürkülhet, az öblítö, vagy hagyd el, vagy ha ragaszkodsz hozzá, használt a felét/harmadát, mint eddig.

2021. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szokták ajánlani az ecetet, meg a citromlevet+szódabikarbónát.

Én a munkám miatt tetőtől talpig fehérben vagyok, szóval.. Gondolhatod :D Én ultra fehérítővel fehérítem őket, de nem minden alkalommal, így szerencsére nem szürkülnek be, plusz fertőtlenítő hatású.


[link]

2021. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
A mosás során a cellulóz rostok felszíne egyenetlenné válik és rosszabbul veri vissza a fényt, ez az egyik, ami szürkülést okoz.
2021. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fentiek mellett az is okozhatja még a szürkeséget, hogy nem tiszta a mosógéped.
2021. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!