Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A WC pereméről hogyan lehet...

A WC pereméről hogyan lehet leszedni a vízkövet? A probéma az, hogy onnan lefolyik, amit ráöntök.

Figyelt kérdés

A sima kefélés nem hozza le, ezért az kellene, hogy álljon rajta a Domestos vagy más egy ideig. Ez működik a vízszintes felületeken, de a függőleges felületeken nem, mert onnan lefolyik.


Van valami praktika, hogy azt is ki lehessen tenni hosszabban a szer hatásának?



2021. febr. 17. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Gumikesztyű, rongy, háztartási sósav. Többször végig kell törölni a felületet, nem elég csak ráönteni.
2021. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Duck?
2021. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a belső peremre gondoltam, hanem a külső peremre, ami látszik.
2021. febr. 17. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ecetbe áztatott papírtörlőkkel szoktam bebugyolálni és rajta hagyni egy éjszakát, de ezt már csak akkor, ha nagyon-nagyon vízköves. Kádakat is lehet így takarítani, nagyon hatékony.
2021. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a nedves papírtörlő jó ötlet. Kipróbálom majd.
2021. febr. 17. 09:25
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Jó az előbb írt benedvesített papírtörlő, de megfelel a rongy is. Áztasd át valamelyiket vízkőoldó szerrel, éjszakára terítsd rá a megtisztítandó felületre (ha elállna, bármivel támaszd ki, reggel távolítsd el. Ha kell a köv. éjszakár ismételd meg.

Mellesleg kérdezem: hogyan jut a külső peremre annyi víz, hogy ott ideje legyen megszilárdulni és bevízkövesedni? Nem értem.

2021. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: Ezt a képet a netről szedtem, és itt is látszik, hogy a karima peremén van lerakódás: [link]


Lehúzáskor odafröccsen, és egy idő után nekem is olyan lerakódásos lesz a perem, mint a képen.

2021. febr. 17. 10:46
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Értem. Marad az erős savval (sósav, 20%-os konyhain ecetsav) való átitatás és ezt akár napközben is megteheted (ha közben használva van a WC - újból át kell itatni), aztán kb. 2 óra múlva késsel vakaróval eltávolítani. Ebben a formában többször meg kell ismételni.
2021. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!