Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Igen makacs vízkő eltávolításá...

Igen makacs vízkő eltávolítására mit használnátok mosdókagylón?

Figyelt kérdés

Vásároltam a minap Cillit Bang-et. Befújtam a mosdót, hagytam kicsit állni, majd ismét befújtam, és elkezdtem masszívan a mosogatószivacs durvább oldalával sikálni, de szinte semmit sem sikerült eltávolítanom.


Mit javasolnátok?

Olvastam házi praktikákról, azok valóban hatásosak?


2021. jan. 16. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
20%os ecet
2021. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Ecet, sosav. Ne házi praktikázz. Ezek leszedik.
2021. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom 20%-os ecettel.


Hogy használjam egyébként? Szépen "bekenem" a mosdót, várok, és később dörzsiszivacs?


A sósav nem bánt semmit arrafelé?

2021. jan. 16. 12:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

(1-es vagyok)

Én úgy szoktam, hogy a legproblémásabb helyekre (ahol nem marad meg ráöntve az ecet), ecettel jócskán átitatott vattapamacsokat teszek, jól odanyomkodom, és otthagyom akár órákra is.

Ha a csaptelep nem rozsdamentes, ott azért óvatosabban csináld, mert a sav kikezdheti a krómozást...

2021. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez kitűnő ötlet! Köszönöm!

A csap anyagáról nincs pontos tudomásom, oda inkább nem locsolok majd.


Több óra állás után mivel szeded le a vízkövet? A jó öreg dörzsiszivacs?

2021. jan. 16. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy dörzsiszivaccsal. Össze fogod karcolni.
2021. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Sósav megmarja a felületet!

Ne használd!

Ecet+ szódabikarbóna keverj belőle pasztát, elég sima szivaccsal átdörzsölni.

Lehet, hogy a víz sárgás rozsdafoltokat hagyott. Ettől is lehet olyan hatása mintha vízkő lenne. Sajnos nálam a zuhanytálca ilyen. Semmi nem segít rajta.:-(

2021. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7: bakker, ne kuruzsolj már!


Ha savat meg lúgot összekeversz, az só és víz lesz. Ergo hatástalanítod a sav vízkőoldó hatását!

2021. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a továbbiakat is!
2021. jan. 17. 08:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Minden 10 fok hőmérséklet emelés duplájára gyorsítja a reakció sebességet. Én citromsavat vennék ( [link] ) és egy lábosba tennék vagy 5 evőkanálnyit rá egy fél liter vizet, és felforralnám. Ezt locsolnám a vízkőre forrón, ha nem is cseppenként, de nagyon lassan, mondjuk kanalanként...

Szobahőfokon lassan megy a reakció. A sósavat abszolút NEM de az ecetet se melegíteném. A citromsavat viszont lehet, és 100 fok körül már elég gyors az oldódási sebesség...

2021. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!