Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vízkő a bútorokon? Amióta...

Vízkő a bútorokon? Amióta használjuk a hidegpárásítót, azota vastag réteg képződik a bútorokon. Olyan, mintha poros lenne, de szerintem vízkő. Mit tehetek ellene? Minden nap nem törölgethetem le az összes szekrényt és polcot.

Figyelt kérdés
Létezik valamilyen szer, amit a párásítóba rakhatnék a probléma megszüntetésére? Már így is víztisztítón átszűrt vizet használok bele, de ez kevés. Más is tapasztalt hasonlót? Segítsetek!
2008. nov. 30. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem egy párásítóba alap hogy desztílált vizettegyél. nekem eszembe sem jutna csapvizet bele tenni.

ecetezd ki, az lemraja a vizkövet, és vagyél desztilált vizet.

de nem hinném hogy a bútorokon vízkö van.

2008. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
A bútor valószínűleg poros. Vízköves nem lehet, mert az nem párolog el a vízzel, hanem a párologtatóban rakódik le.
2008. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval! Azért használok csapvizet a párásítóba, mert a használati utasítás szerint nyugodtan lehet csapvízzel üzemeltetni. Maga a gép nem vízköves. Hetente takarítom a használati utasítás szerint! Az viszont kicsit fura, hogy mióta párásítunk, azóta 1 azaz EGY nap alatt olyan réteg képződik a bútorokon (főleg tv-n), hogy rajzolnio lehet rá. Prontóval törölgetem a bútorokat, ami ÁLLÍTÓLAG
2008. dec. 1. 16:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval! Azért használok csapvizet a párásítóba, mert a használati utasítás szerint nyugodtan lehet csapvízzel üzemeltetni. Maga a gép nem vízköves. Hetente takarítom a használati utasítás szerint! Az viszont kicsit fura, hogy mióta párásítunk, azóta 1 azaz EGY nap alatt olyan réteg képződik a bútorokon (főleg tv-n), hogy rajzolni lehet rá. Prontóval törölgetem a bútorokat, ami ÁLLÍTÓLAG portaszító. Desztillált viet nem tudok bele használni, mert napi kb 5 litert porlaszt el, és ez nekem anyagilag nem megfizethető. Így van kb 45 %páratartalom a gyerekszobában. Vagyis nem visszük tűlzásba a párásítást. És még ezután jön majd az igazi fűtési szezon....
2008. dec. 1. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, nálunk is van ez a probléma, de én is azt hittem vízkő, pedig jogos a két pont, az nem lehet. Valszeg a vízben lévő egyéb oldott anyagok a ludasak, sók, stb. Mi le tudtuk törölni és a párásító körül 1 méterre láttuk csak! A desztillált víz jó lehet a metróban 120-150 ft egy 5 lityós, nem drága, csak macerás. Kíváncsi vagyok valakinek van-e ötlete? Esetleg forralt víz?
2008. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pap László2 válasza:

Sziasztok,


Nem szoktam írni fórumokba, de mivel egy szakszerű válasz sem érkezett, úgy érzem érdemes tisztázni a problémát:


A vízkő: A vízkő az elpárolgott víz után maradt szilárd anyag, ami oldott állapotban volt jelen a vízben. A vízkő nem egy anyag, hanem anyagok halmaza. Mindazon anyagok halmaza, melyek oldott állapotban voltak jelen a vízben, és párologni nem képesek.


Amit mindannyian tapasztaltok a hidegpárásításnál, az valóban vízkő, illetve olyan anyag, mely nem tud elpárologni. IGEN! Ugyanis a hideg párásító nem párologtat, hanem a cseppfolyós vizet ultrahanggal széjjelbombázza olyan kis mini vízcseppekké, mely lebeg a levegőben. Az ilyen mini vízcseppek a levegő energiájának részleges elvonásával párává alakulnak, vagyis légnemű halmazállapotúvá vállnak. És itt jön be az, hogy valóban nem párolog el a vízkő, ami miatt az a levegőben maradva porként repül, majd idővel száll alá.


A hidegpárásítóknál engedik a csapvíz használatát, mert aki a papírt írta nem törődött az ész érvekkel, sőt azzal sem foglalkozik senki, hogy azon többnyire ásványi anyagok melyek a csapvízből így a levegőbe kerülnek milyen károkat okozhatnak családtagjaink tüdejében.


Felháborító, hogy a párásítók használati utasítása felületes, sőt egészségkárosításra buzdít.


Csak desztillált vizet szabad beletenni.


Pap László

2012. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Naraku válasza:

Az bizony vízkő !


A hideg párásításnak kétféle eljárása terjedt el, a párologtatásos és a porlasztásos. A hideg párásítók a szoba hőmérsékleténél 2-5 °C-al hidegebb párát állítanak elő. A durva cseppekre porlasztó mechanikus kialakítású készülékek csak kevéssé képesek növelni a levegő páratartalmát, mert túl nagy vízcseppeket állítanak elő, amelyek nem tudnak teljesen elpárologni a padlóra hullás előtt. Kemény csapvíz használatánál dérszerű fehér vízkőporral lepik el környezetüket. Az ultrahanggal porlasztó készülékek csendesebbek, a vizet mikroszkópikus méretű cseppekre porlasztják ködfelhőt fújva.

Az ultrahangos hidegpárásítók széles teljesítményválasztékukkal képesek a szobamérethez igazodó páramennyiséget a légtérbe juttani. De sajnos nem csak a vizet, hanem a benne lévő vízkövet is a levegőbe porlasztják, amely a bútorok felületén rakódik le fehér porréteget képezve. Ha a normál csapvíz helyett ioncserélt vizet - amelyben a Ca ionokat más, gyakran Na ionokra cserélik le, amelyek magasabb hőmérsékleten sem válnak ki, így lágy víz keletkezik, - használunk a párologtatáshoz, akkor változatlanul tapasztalható - habár kisebb mértékben - porlerakódás, de ez tartalmazhat emberre káros szennyezőket, ezért használata nem ajánlott. Kizárólag a desztillált víz - amelyből már a víz állandó keménységet adó földsói is eltávolításra kerültek, - ultrahangos porlasztása kímél meg bennünket ezen kellemetlenségtől, de ennek használata meg költséges és benne gyorsabban elszaporodhatnak a mikroorganizmusok mint a klórozott csapvízben.

2016. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!