Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Más is utálja a takarítást...

Más is utálja a takarítást otthon? Por törlés, felmosas, mosogatas stb...

Figyelt kérdés

Folyton a monotonitás, szeretem a rendet de utalok takarítani, kényszernek érzem

20/L



2020. nov. 5. 09:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
13%

MAMA


Már egy hete csak a mamára


gondolok mindíg, meg-megállva.


Nyikorgó kosárral ölében,


ment a padlásra, ment serényen.



Én még őszinte ember voltam,


ordítottam, toporzékoltam.


Hagyja a dagadt ruhát másra.


Engem vigyen föl a padlásra.



Csak ment és teregetett némán,


nem szidott, nem is nézett énrám


s a ruhák fényesen, suhogva,


keringtek, szálltak a magosba.



Nem nyafognék, de most már késő,


most látom, milyen óriás ő -


szürke haja lebben az égen,


kékítőt old az ég vizében.



1934. október

2020. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem József Attila munkásságát, de hogyan és miért kapcsolódik annyira a kérdéshez, hogy többször is be kell ide másolni? :D
2020. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
Mert ő is utálta.
2020. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%

Számomra sem kedvenc időtöltés, ahogy előttem is írták többen, gyakorlatilag sosincs kész, mindig lehet találni valamit, amit meg kell tisztítani, vagy akad pakolgatni való. (Talán innen is eredhet az a mondás, hogy a munkát nem lehet befejezni, csak abbahagyni.)

Ugyanakkor a koszt, meg a rendetlenséget még jobban utálom, más nem az motivál, hogy ha megcsinálom a házimunkát, akkor azok eltűnnek (legalábbis egy időre).

Annyiban igyekszem megkönnyíteni a dolgomat, hogy direktben nem koszolom össze, amit csak lehet (pl. cipővel nem megyek szobába), ill. amit tudok, rögtön elpakolok használat után, így jobban elkerülhető a takarítani valók felgyülemlése.

2020. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
79%
Nekem hatalmas motiváció az amikor veszek új tisztítószert vagy díszt, dekorációt, szőnyeget
2020. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
53%
Én is utálom, de valakinek meg kell csinálni, különben megesz a kosz. Ja, és azoknak, akik kiforgatják a kérdés, én igen, máshol is utálok takarítani. Dolgoztam hotelben és segédkeztem rokonoknál.
2020. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
74%
Egész gyermekkoromban kupi és mocsok volt, mert anyukám lusta takarítani és rendet tenni... Most már én takarítok, és férfiként élvezem, hogy olyan helyen elhetek ahol nem kell szégyenkeznem a kupi vagy a retkes padló miatt...
2021. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!