Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lett ez ekkora divat...

Miért lett ez ekkora divat itt újabban? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy itt boldog-boldogtalan az ecetet meg a szódabikarbónát ajánlgatja minden szarra. Legyen az fürdőkád/mosdókagyló/wc/csempe/serpenyő/anyám tyúkja....

Milyen divat lett ez már? Van, olyan, aki még használja is ezeket bármire?


2020. aug. 1. 10:56
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De hallottam róla már korábban is, csak egyáltalán nem tudom hova tenni, hogy mindenkinek ezt írja egy-két válaszoló, hogy mindenre ecetet meg szódabikarbónát pacsáljunk ezerrel. Az, meg hogy én megveszem a tisztítószert a boltban, nem hinném, hogy ettől én kevesebb lennék.

2020. aug. 1. 14:07
 12/29 anonim ***** válasza:
56%

Környezetvédelmi szempontból semmit nem jelent az ecet használat, mivel a biológiai és ipari ecet előállítás is iszonyat mennyiségű szén-dioxiddal jár.

Szóval itt már meg is bukik az elmélet.


A másik hogy már nem a 18-19. században vagyunk, mikor minden mosólevet a környezetbe engedtek az emberek.

Nem véletlenül találták fel a szennyvíz tisztítást. Bővebben itt tájékozódhatnak az ecetesek a szennyvíz tisztításról: https://www.youtube.com/watch?v=chc50tdXHT0

Érdemes rászánni az időt a videóra.


Ami még nagyon divatos a szódabikarbónások és ecetesek körében, az a két anyag összekeverése.

Arra még nem jöttem rá, hogy ez miért jó, illetve milyen haszna van ennek a takarításban.

Ha jól emlékszem általános iskola 7. osztályában már szó van titrálásról, vagyis a közömbösítésről.

Magyarán ha valaki savat (ecet) és lúgot (szóda) kutyul össze, akkor kap egy semleges kémhatású sós levet, ami teljesen alkalmatlan tisztításra.


Ennek ellenére a mai napig sokan alkalmazzák ezt az elegyet, mert fogalmuk sincsen az alapvető kémiai reakciókról. (gondolom tetszik nekik hogy pezseg a matéria, ezért azt hiszik ez mindenre megoldást jelent)


A tudatos környezetvédelem nem itt kezdődik, ez csak egy önámítás hogy ők védik a környezetet.

Sajnos addig még vannak olyan szintű emberek akik megmagyarázzák hogy mikrohullámú sütő káros mikrohullámokkal "rakja tele" az ételt ami rákot okoz, addig az ilyen szintű embereknek felesleges jártatni a szánkat.

Ugyan ez igaz az ecetesekre is, hisz ők az alapvető dolgokkal sincsenek tisztában. Csak beleöntik mindenbe mert elhiszik hogy ez hasznos dolog.


Egyébként meg én is használok rendszeresen ecetet takarításra/vízkőoldásra, azzal a különbséggel hogy én tudatosan teszem mindezt.

2020. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

12-es az utolsó bekezdéseddel hitelteleníted az összes előtte lévő gondolatodat :)


Az ecet és szódabikarbóna együtt nálam a legjobb vízkőoldó, a saját szemeimmel látom, hogy működik. Amit még a gyártásról írsz, hát nem tudom melyik a szennyezőbb, egy liter ecet, vagy egy liter Domestos legyártása, de gyanítom az utóbbi. Eléggé elvittétek abba az irányba, hogy csak sötétzöldek használnak ecetet, holott csak azért kapott a Kérdező kicsit felhevültebb válaszokat, mert roppant pikírt volt a megfogalmazása, mintha hülyék lennének azok, akik ezt használják. Nos, mivel nem hülyeség ezen anyagok használata, ezért persze, hogy ilye válaszok érkeznek.


Személy szerint nagyon sok feladathoz használok ecetet, de ugyanakkor én Domestost és főleg mostanában fertőtlenítő szereket is. A kettő együtt hozza meg a kívánt hatást, de én nem vagyok hajlandó minden szart megvenni, ha egyszer tudom, hogy működik a 100 ftos megoldás is.

2020. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%

#13 igazad van. Keverd csak a lúgot savval az a tuti módszer!

A tudatlanság néha áldás egyes embereknek. Egyébként meg felesleges erre a témára több szót pazarolni, ez már majdnem olyan mint a vallás.

A hívő téríti a hitetlent.

2020. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%
Ez már rosszabb mint a ki milyen öblítőt használ 😂😂😂
2020. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as válaszoló. Tudtommal senkit nem hülyéztem le, amiért használja, csupán nem értettem a miértjét, de már megkaptam rá a választ a 12. válaszolótól (is).
2020. aug. 1. 16:52
 17/29 anonim ***** válasza:
48%

Akkora tévhitben élnek azok az emberek akik azt hiszik hogy mindenki öko 😂🤦‍♀️

Párom Tesco futár naponta legalább 60 háztartásnak viszi ki/visszük az élelmiszert vegyiárut stb... Egyutt dolgozunk, és néha ha van idő bele nézek ki mit vesz már csak a helyettesítő termék végett és a legtöbb ember Ariel mosogélt vagy kapszulát használ amik legjobban mennek :

Cif

Ajax

Domestos

Breff

Cocolino

De tonna számra van hogy egy rekesz csak domestosbol áll, már vírus előtt is 2013 óta.

- ez főleg Bp vonzás körzetére igaz -

Legmeglepőbb hogy mindig a gazdagabbak veszik ezeket és amíg át adjuk nekik a dolgokat mindig szóba jön ez a téma maradjunk annyiban hogy szarnak rá...de nincs olyan vásárló akinek ne lenne legalább 1-2db valamelyik vegyi áruból.


Napi szinten legalább 60 házba/ lakásba megyek be sokszor szóba elegyek főleg a nőkkel mindig témába jön a takarítás (legtöbbször azért mert ahogy bevisszuk nekik a konyhaig a dolgokat mentegetőznek hogy bocsi a kupiert stb..) és mindig szidják a szóda ecet kombót. Legutóbbi mondott egy jót amin mai napig elmosolyodok: "nem lakok én uborkás üvegben" :D

2020. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó: ne a lusta háziasszonyokból indulj ki, csak azok képesek ezt a lúzer szolgáltatást használni. Nyilván azok takarítani se tudnak. Nekem ingyen jár folyékony mosószer a munkaruha miatt, de kapásból odaadom az alsószomszédnak, mert ecettel mosok s mosóparfümmel, mert egyébként a törölközök 2 alkalom olyanok lesznek, mint a smirglipapír. Akinek erre van igénye, annak hajrá
2020. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
59%
#18 szódabikarbónát ecettel keverve, gondolom kifelejtetted.
2020. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen felesleges keverni
2020. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!