Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire árt a ruháknak, ha...

Mennyire árt a ruháknak, ha mossák őket?

Figyelt kérdés

Nem igazán szoktak koszosak lenni a ruháim, maximum egy kicsit beléjük izzadok. Ilyen esetben mi a legkíméletesebb tisztítási módszer?

Kell-e a magas hőfok és a sok mosópor?


Hogy őrizhetem meg legtovább a ruháim eredeti állapotát, hogy hónapok után is hasonlóan álljanak rajtam, mint amikor megvettem őket?

Főleg a sima pólókra irányul a kérdésem.



(Mostanában akarok elkezdeni önállósodni, szóval eddig még sose mostam. Szóval ha nagyon furcsának tűnik a kérdés, akkor az a hozzá nem értésemből fakad)


2020. jún. 10. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
30 fokon, rövid program (kb 40 perc mosás, 3x6 perc öblítés, majd maximális fordulatszámon 5 perc centri) pont az ilyen ruhákhoz jók. Spórol az árammal és az idővel.
2020. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kézzel mosás és öblítés a leg kíméletesebb.
2020. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván minden mosógépet be tud így állítani?!


Ha teheted minőségi ruhákat vegyél. Nekem az ultragáz ha valaki az izzadt polót még nem tekinti koszosnak, ne haragudj :(


Mindig annyi mosószert és öblítőt használj amennyi szükséges, ha folt van a ruhán akkor ne mosószerből tegyél többet, hanem kezeld elő a foltot.


Én egy óránál kevesebb időtartamú program alá soha nem megyek. 15-20-30 perc alatt képtelenségnek tartom, hogy egy izzadt polót tisztára lehet mosni. Ahogy azt is, hogy azok az emberek akik ezeket a programokat használják betartják a megfelelő mennyiségű ruhát a rövid programhoz.

Általában az egy órás napi programot használom (Samsung gépem van), teljesen elégedett vagyok vele, szinte gyűrődésmentesek a ruhák a program végén.

2020. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:
52%

Öblítő helyett ecet, 30-40 fok kb egy órás program.

Ja és kerülj minden polirákból készült ruhát.

Csak pamut, gyapjú, selyem, bőr.

És a gyapjú nem egyenlő a szúrós, durva anyaggal.

Nekem 100% gyapjú öltönyeim vannak csak, nem mondanád meg róluk hogy az, még én megmondom a máséról hogy gagyi poliészter

2020. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elégedett vagy annak a mosási technikájával, aki eddig mosott rád, kérdezd meg tőle.
2020. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!