Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesz mosás után foltos...

Miért lesz mosás után foltos a ruha?

Figyelt kérdés
Mosás után olajszerű foltok lesznek a ruhákon, nem mindig és nem az összes ruhán. Ugyanazt az öblítőt és mosóport használom, mint eddig. Csináltam már olyat is, hogy üres mosást elindítottam egy liter ecettel, de ez sem segített. Vanish-el utána kijön a folt, de ez így elég zavaró.
2020. ápr. 23. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs valami lerakódás a mosógépedben? Akár a mosószeres vagy az öblítős tartályban?
2020. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sok a lerakódott trutyi a gépben, és mosáskor kezd leválni időnként.

Mosd át 60 fokon egy adag trisóval, vagy van a boltokban mosógép tisztító.

Az ecet csak a vízkövet hozza le, de 30-40 fokon nincs igazán.

2020. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Vagy próbálj meg helyesen mosni, annyi öblítőt és mosószert hasznàlni amennyit kell, nem önteni ész nélkül. Ha kemény a víz lágyítsd, ha foltos a ruha kezeld elő. A mosás nem annyiból áll, hogy bedobom a ruhákat azt kész.
2020. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Ganés a mosógép.

- Takarítsd ki a szűrőjét.

- Nyomj le egy 90 fokos pamutprogramot tök üresen, mindenféle katyvasz nélkül.


Utána Trisóval ismételd meg. De egy trutyis gépet igazán csak szétszedéssel lehet kiganézni, a dob és a csillag ugyanis full trutyis a nyakra-főre beleöntött öblítőszertől.


Amúgy mi a gép neve, tipusa? Elöltöltős-felültöltős? Könyvét elolvastad valaha is? :)

2020. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Helyesen mosok, nem hiszem hogy ezzel van a gond, foltos ruhákra szoktam vanisht használni mosás előtt. Szerintem is a mosógéppel van gond, csak nem tudom hogyan derítsem ki hogy hol. De megpróbálom a trisót, köszönöm a segítséget.
2020. ápr. 23. 20:56
 6/9 anonim válasza:
Nem buborékfújóztatok véletlen? Mosás után kijönnek a ruhán barnás foltok ahol az anyaghoz ért. Előtte nem lehet látni.
2020. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kell, 2x is mosd át a gépet
2020. ápr. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy trutyis mosógép már soha nem lesz a rége. Amit látsz helyeket ahol lerakódhatott a mosószer, öblítő maradvány, az kb. a fele annak ahol valóban lehet. Egyszer egy albérletemben volt egy ilyen mosógép, a látható helyeken kipucoltam, de mégis büdös maradt. Vettem egy újat.
2020. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hypoval át kellett volna mosnod.
2020. ápr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!