Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tolldzseki mosása? Adjatok...

Tolldzseki mosása? Adjatok ötletet légyszi.

Figyelt kérdés

Decemberben vettem egy rózsaszín tolldzsekit, amit sajna szinte bármi elszínez. Igazából csak emiatt kellene kimosni, nem azért mert koszos. Deréktájt (a dzseki belső része főleg) meg a ujját is elszínezte a farmernadrágom. Teljesen mindegy melyiket viseltem, mindegyik elszínezte.


Kb. 8 évvel ezelőtt volt már egy tolldzsekim. Nagyon szerettem, de mosásnál összeesett benne a toll, hiába ráztam...


Szóval hiába van a dzseki címkéjén, hogy gépben mosható 30°-on, a negatív tapasztalat miatt félek kimosni. Elég drága volt, nem akarom tönkre tenni.


Ti mit csinálnátok? Tisztító?



#mosás #tolldzseki
2020. febr. 10. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Kád, öntsd nyakon zuhannyal.
2020. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg meg lehet próbálni langyos vízzel és mosószerrel lavórban vagy kádban, csak óvatosan, lapogatva tenyérrel ütögetni. Öblítés is hasonlóan. Háztartási ruhacentrifugában nagyon rövid ideig kicentrifugálni a víz nagy részét, utána felakasztva szárítani.
2020. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A tolldzsekit többször rázogatva kell szárítani, de csak akkor érdemes kimosni, ha steppelt bélésben van a pehely. Pl. a Monclerekben, Maxmarákban így van. Nézd meg, a tiedben van-e ilyen. Bár lehet, hogy szerencsésebb lenne a tisztító.
2020. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mosni. Tisztítóba vidd.
2020. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tisztító egy fos.

Tönkremegy a zipzár stb.

Jó a tollkabát, de tisztán tartani botrány.

2020. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Erről a dzsekiről lenne szó egyébként, ha segít, számít. 70%-ban pehely és 30%-ban toll.


[link]

2020. febr. 10. 22:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, első látásra beleszerettem. Csupa fekete és sötétkék kabátom/dzsekim van, így nagyon megfogott már a változatosság miatt is. De a tisztítása látom egy rémálom... És lehet hogy még tönkre is megy..vagy csak sosem lesz olyan mint előtte. 🙁
2020. febr. 10. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Lehet hozzá megfelelő mosószert venni, azt használj hozzá. Öblítőt ne. Tisztítószert hegymászós, túrázos spec boltokban kapsz hozzá. nem tapad a tollra és nem tapasztja össze. Szárítani inkább csak nyáron lehet jól, állandó forgatással és rázogatással.

Egy szaküzlet tanácsa, ahol sok ilyent forgalmaznak: [link]

2020. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Nagyon szépen köszönöm!

Remélem túl éli a dzseki. Szerintem még várok a kimosással, míg jobb idő lesz.

2020. febr. 11. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!