Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran cserélitek...

Milyen gyakran cserélitek ezeket a háztartásban?

Figyelt kérdés

A fogkefét havi szinten, vagy közvetlenül betegség után cserélem. A mosogató szivacsot is 2-3 használat után lehetőség szerint leváltom. Mindkettővel kapcsolatban az a problémám, hogy nagyon jó kis közeget biztosít a baciknak, vagy legalábbis én így gondolom.


Ezzel szemben van olyan ismerősöm, aki az albérletbe költözése óta (8 hónapja) nem cserélt fogkefét. Ő a mosogató szivacsot is akkor dobja ki, ha már büdös. Nem igénytelen, egyszerűen csak az a véleménye, hogy pazarlás ezeket a használati tárgyakat gyakran cserélni.


Nyilván a neten lehet találni ilyen-olyan ajánlásokat, hogy mikor kellene ezeket a dolgokat kidobni, de engem inkább az érdekelne, hogy másoknak mi a szokása ezzel kapcsolatban. :D


2020. jan. 10. 14:21
 1/6 anonim válasza:
67%
Fogkefét havonta. Szivacsot miután nyers hússal érintkező dolgokat mosogattam vele (ritkán főzök húst, szóval kb 3-4 hetente), ha egy ideig nem főzök húst, akkor pedig amikor már bomlik, vagy benne maradnak a kajadarabkák mosogatás után (ez is pár hét).
2020. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos fogkefém van és a kefét akkor dobom ki, amikor már veszít a formájából. Viszont általában hetente egy éjszakát fertőtlenítőben van.

Mosogatószivacs?

Mosogatógépem van, a szivaccsal csak üvegpoharakat mosogatok, mert azokat nem teszem gépbe.

Viszont 2-3 használat után kidobni a szivacsot teljesen felesleges. Elég, ha konyhai Flóraszeptet, vagy Sanytolt rápöttyintesz, átnyomkodod és tökéletes. Nekem azok a teljesen merev, új szivacsok nem is jönnek be, szeretem, amikor már kicsit használt.

A kicsi szivacsot sem szeretem, hanem a Lidl-s nagyobbat használom. Viszont pultot, tűzhelyet nem törölgetek, csak mosogatok vele.

Életemben nem volt büdös a szivacsom, pedig 20 évig mosogattam kézzel.

2020. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Fogkefe havonta, mosogató szivacs hetente.
2020. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogkefém olyan, hogy jelzi ha fejet kell cserélni. Mosogatógépem van, szivaccsal ritkán mosogatok.

Valahol a két véglet között kell megtalálni az egyensúlyt. :)

2020. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Fuu jó nagy pofont adsz a környezetnek. Fogkefét, ha elhasználódik, látszik rajta, ami pár hónapot jelent. Időnként alkohollal lefertőtlenítem, vagy azzal a hyperol tablettával (vagy mi a neve). Mosogatószivacsot is előbb fertőtlenítem domestosszal/ kifőzéssel de az pár hét alatt elhasználódik azért. Akkor megy takarítószivacsnak... azért én próbálom visszaszorítani a műanyagfelhasználást, brahiból nem dobálom ki a szivacsot 2 nap után.
2020. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

a fogkefe nálam elmegy 2 hónapot, akkor cserélem amikor érzem, hogy túl puha.

A szivacs is kb. 1 hónap, de kézzel nagyon keveset mosogatok, ott a gép.

2020. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!