Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehetne az időtől (és...

Mivel lehetne az időtől (és talán a sok dohányzástól) megbarnult márványlapokat kifehéríteni?

Figyelt kérdés

Van négy nagyon régi és gyönyörűen erezett márványlapunk, amelyekből hármat a régi tulajdonos a radiátorok tetején tartott. A negyedik szép fehér maradt, de a többi elbarnásodott. Az is lehet, hogy a melegtől.

Szeretnénk a többit is visszafehéríteni. Ismertek erre valami eljárást?



2019. nov. 24. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is egész biztos, hamar jön valaki a citromlé/ecet vagy hasonló savas tisztítószer-ötlettel, ezt még véletlen se próbáld ki, mert oldja a márványt!!!


Másodszor szerintem a legjobb ötlet az lenne, ha megkeresnél egy márvánnyal foglalkozó szakembert, és öt kérnéd fel a tisztításra, mert a márvány nagyon kényes, a tisztítószerek többségé tönkreteszi. Akik márvánnyal dolgoznak, azoknak vannak kifejezetten olyan szerek, amikkel a márvány anyagából is ki lehet tisztítani a különbözö szennyezödéseket, de ezt csak szakemberek tudják rendesen megcsinálni.

2019. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg az obiban van márvány tisztító.
2019. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én sem gondoltam ecetre vagy citromra.

Köszönöm az eddigi válaszokat, de nem Magyarországon élek. Az Obi valami barkácsolóknak való bolthálózat, ugye? Megnézem az itteniekben, elég sok van belőlük.

2019. nov. 24. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Sokkal egyszerűbb a dolog, mint gondolnád. Lúgos tisztítószert kell használni, amelyek közül a hipó a legolcsóbb és egyben leghatásosabb is. Nem árultad el, hogy hol élsz, de a hipót nyilván ott is ismerik. Gumikesztyűt húzva egy törlőrongyot átitatsz hipóval és áttörlöd vele a márványlapot, ha kell többször is. Amikor már az eredménnyel elégedett vagy, akkor alaposan vízzel leöblíted (kádban vagy zuhany alatt). A hipó erősen lúgos, elszappanosítja a zsírnemű szennyeződéseket (a szappan meg ugye vízben oldódik), sőt a kátrányos anyagokat is leoldja, ráadásul színteleníti a színezőanyagokat.
2019. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze hogy létezik a hipó! Ki fogom próbálni az egyik alsó részén, és ha hatásos, rámegyek az egészre.

Köszönöm szépen, tényleg ez lenne a legegyszerűbb!:)

2019. nov. 24. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért előbb beszélnék egy sírkövessel!
2019. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!