Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sósavval tisztítottam ki egy...

Sósavval tisztítottam ki egy lábast, szabad még használni?

Figyelt kérdés

Odaégettem a rizst egy lábasban, de annyira, hogy csak sósavval jött le. Viszont most picit mintha ilyen fémes szaga lenne az edénynek.

Szabad még főzni benne?


2019. nov. 12. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabad,persze öblítsd le alaposan. A gyomrodban is ott a kőkemény sav,és nem halsz meg miatta.
2019. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Erősen kétlem, hogy a sósavtól jött volna le, az legfeljebb a vízkőre jó. Máskor ilyenre ne használj sósavat.
2019. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Háromszor 1 órára beáztattam úgy hogy nagyon kevés forró víz és tonnaszámra raktam bele a súrolószert, 1 óra után mindig súroltam egy csomót. Harmadszorra se jött le ezért öntöttem bele sósavat. Attól simán lejött elsőre.
2019. nov. 12. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, mert ilyet még nem csináltam :) de szerintem máskor ecetet rakj bele pár órára.
2019. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az áztatásnál is, úgy az öblítéseknél is hagyj időt, hogy az edény felszínén adszorbeálódott sósavnak legyen ideje kioldódni a felszínről. Hasonlóképpen mint a súrolás előtt, öntsd fel tiszta vízzel, aztán óránként cseréld le és öntsd fel színültig. Az harmadik vagy negyedik öblítés után a legutolsó öblítő vízzel forrald fel, és hagyd forrni vagy 10 percig. Utána szerintem használható.

[És megnézném mégegyszer a tisztítószert, amit használtál, hogy valóban sósav volt-e? Nem hideg zsíroldó, vagy valami más?]

2019. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!