Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Eltér a ház alakja a földhivat...

Eltér a ház alakja a földhivatali bejegyzéstől. Kiderült. Most mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Valamikor régen hozzáépítettek a házamhoz, amit nem papíroztak le. Amikor vettem, én sem foglalkoztam vele. Majd lecseréltem a gépészetet, miután megvettem, és szereltem fel napelemet, napkollektort is. Ezek mind újak, és a hivatalosan nem is létező helyiségekben vannak. Igazából a teljes gépészet, kémény új (3-5éves), ami nincs megterveztetve, és nem is hivatalos szaki csinálta. Most hivatalossá kell tenni. Mire számítsak, hova forduljak, hogy működik ez? Rá lehet fogni az új dolgokra, hogy régiek, vagy mindenképpen nagy a baj? Sumákolni már nem lehet. Vagy magamtól csináltatom, vagy eljárás indul ellenem...
2019. júl. 21. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Igy vetted,nem te vagy a felelős ha nem rajzoltatták rá a tulajdoni lapra .Hogy milyen beruházásokat hajtottál végre,ahhoz a Föld Hivatalnak semmi köze .Kémény 6 m ig nem is kell terveztetni .

Igazából most kit érdekel mi van a tulajdoni lapon ?

Az épület belső kialakitása sem tartozik a hivatalra .

Nem kell bolygatni feleslegesen .

2019. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok vészmadárkodni, talán a szabályozás is változott azóta, de tudok olyan esetről, amikor nem is megvette, csak megörökölte valaki a szabálytalanul épített házat, és utána kőkemény fennmaradási díjat kellett fizetnie, hogy ne bontassák le az évtizedek óta álló szülői házat.


A vételre mondhatják, hogy ki lehetett volna kérni a térképmásolatot és meggyőződni arról, hogy ez összhangban van-e a valósággal. Ahogy tulajdonjognál is természetes, hogy kikéri a vevő (vagy ügyvédje) a tulajdoni lapot, nehogy egy csalónak fizessen ki sokmilliót.

Viszont, ha a kérdező jóhiszemű volt, akkor minden efféle költségét szerintem polgári perben behajthatja az előző tulajdonoson, aki őt megtévesztette. Persze, ha be tudja.


A belső kialakítás valóban nem érdekli a hivatalt, csak tartófalat ne helyezzen át.

2019. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs kin behajtanom. Az előző tulajnak nincs se pénze, se vagyona. Tavaly szigorodtak az előírások. Már félig eladtam, az adásvétel során derült rá fény. Az építésügyi hatóság embere nálunk nem elnéző, és biztosan értesülni fog róla. Jóbarátja az ingatlanosnak, aki keveri a ... A gépészet csere, kémény csere engedélyköteles nem? Esetleg ha így veszik meg tőlem, akkor gondolom perelhetnek engem utólag.?
2019. júl. 21. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Húha, ez elég kemény.

Figyu, ide tipikusan laikusok írnak.

Én a helyedben ügyvédhez fordulnék. Pénzbe kerül, de mégiscsak ő a jogszabályok tudora.

2019. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha az épitmény elmúlt 10 éves,nem bontatnak,és nem kutakodnak a tulajok után,akik már a temetőben vannak .

De utólag milyen jogon is kutakodhatnának.

Még akkor sem bontatnak,ha egy engedély nélkül épitett garázs miatt nem lehet családi házat épiteni.

Inkább a megépülő házat kellett távolabbra rakni.

A családom egyik tagja is így vett házat,hiányos rajzzal.

A másik szintén,engedély nélküli tiz éven túli épitett garázzsal,ami hatóságilag sem lebontható.

2019. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első tulaj az eladással minden szabálytalanságot le tudott.Te meg mint vevő,igy vetted ezt bent van az adásvételiben,tehát semmilyen szabálytalanságot nem követtél el .Ennyit a F.hivatali dologról.

Egyebek meg már nem ide tartoznak .

2019. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még ez a 10 év adhat némi reményt. De ezt hogy vizsgálják? Lehet itt is valami "szakértő", akinek a szava dönt? Ettől tartok, mert szinte az egész belseje "új"...

Lehet nem úszom meg az ügyvédet (sem)... :-(

2019. júl. 21. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Felénk 2000 óta csinálnak légi felvételeket minden évben a településekről. Ezt akkor tudtam meg mikor megakartam venni egy könnyűszerkezetes házat, de az adásvételhez szükség volt az ÉME engedélyre ami már ÉMI. És a földhivatalban kiadtak minden infót meghatalmazással.

Pl: mint kiderült évekkel korábban épült a ház, mint ahogy a tulaj állította, 2008 helyett 2003-ba, aztán megmondták mikor épült hozzá a fedett terasz, és a különálló garázs.

Aztán kiderült, hogy árverezik és nem kaptam rá hitelt... ezt is tagadta a tulaj persze.

2019. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!