Elektromos hálózat felújítás?
A másik oldal véleménye: több ilyen konstrukcióba belementem annak idején, majd ő mar, majd ő vés, majd ő vés és csövez, egy kivételével mindig rosszul sült el, hát én azt hittem, egyszerű dolgokról adok egyszerű rajzokat, de aztán csak igazítani kellett mindig. Az az egy meg olyan volt, hogy fél életében villanyszerelő keze alá dolgozott.
Még ha ehhez a madzagolásbeli elnézések is hozzájárulnak...
Én például úgy madzagoltam, hogy nincs felesleges kötés, és utána a dobozban gondolkodás nélkül összeköthető minden fekete, minden kék (nem a feketékkel :D ), stb. Így hát a kapcsolóhoz lemenő csőbe behúzok két feketét, egyik a doboznál végetér, a másik felmegy a lámpához, amit a doboztól induló kékkel és zöldsárgával együtt húzok - a saját segítőm nem szokta érteni, de ő legalább bízott bennem, meg hát ott voltam. :D
És tudod pontosan, hogy hány áramkört kell elosztani, vonalszálak, lámpaszál stb vagy csak úgy behúzogatsz tetszőleges számú vezetéket? Meg egyedül hogy húzod be (már ha behúzható, nincs eltörve a cső, ha csőben van..)?
Amúgy szerintem nincs olyan villanyszerelő, aki ezt bevállalja, max mekk mester
Ezt s kérdést is kár vokt kiírni, meló után felhívtam egy eon regisztralt szerelőt, már ki is jött terepszemlét tartani, átbeszéltük mit kell vegyek, hogyan oldanám meg, aztán elmondta amivel nem ért egyet, azt elmondta hogyan csinálljam, 3 hónap múlva találkozunk.
Bekötés alatt nem a konnektorokat értettem, hanem a hálózatot...
Amúgy megmutattam nek8 a kommentedet. Jót derült rajta, aztán mondta, hogy írjam meg neked, hogy én megcsinálom a melóboroszlán részét, ő eljön, max 1 óra alatt tüzetesen átnézi mit alkottam, ha minden oké, ráköti nekem a rendszerre, es kap 30.000ft-t, mikor kap bilyen órabért "nagy melónál"?
Ha már bent vannak a kábelvezető csövek és te csak annyit akarsz, hogy abba új vezetékeket húzol, akkor igen - úgy sem fogja tudni a villanyszerelő, hogy csak új kapcsolódobozok kerülnek fel vagy tényleg teljesen új hálózatot szerel, de ha hülyén/veszélyesen vannak kitalálva a kapcsolódobozok helyei azt úgy is észreveszi, szóval azzal nem érdemes próbálkozni, hogy te húzod be a csöveket is és csak azt füllented, hogy az már olyan volt: az látszani fog.
Ha viszont egy annyira régi és elavult hálózatot kell felújítani aminél az egész házat át kell fúrogatni meg kötögetni, akkor simán nem.
Régi hálózat, kb 50es évek, a régi halózat teljesen megy a levesbe, bojler, konyhai bojler, + 2 konnektor a konyhába helyi villanyszerelővel lett köttetve tavaly, sajnos ő idő közben elhalálozott, de láttam az egészet, és az is a lehető legegyszerűbb módon, kapcsoló doboztól fel a padlásra, ott ilyen lépesálló gégecsőben elvezetve, majd a fogyasztó helyén lefúrva lent pedig csatornában a konnektorhoz illetve a bojlerekhez vezetve.
Most ugyan ez lesz, minden falon kívül jól láthatóan átnézhetően elvezetve elrendezve,
Kapcsolótól a lámpákig csatornában fog futni minden, falban nem lesz semmi, a régi ajzatok, meg szépen ki lesznek kötve, lesznek falazva. Mintha ott se lettek volna.
A bergman-cső az papírcső volt, kívül fém szalag védelemmel. A 60-as évek végére gyakorlatilag eltűnt.
Nem a cső a kötelező, hanem a védelem. Egyszeres szigetelésű vezetéket csőbe, köpenyes vezetéket akár vakolat alá, akár falra, satöbbi. Ahol viszont Achillészek hajigálnak nehéz bárdokat a falra, ott nyilván további védelem kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!