Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetöszoba miért fa burkolattal...

Tetöszoba miért fa burkolattal készitik?

Figyelt kérdés
A fa burkolat alatt van rögtön a szigetelés vagy van fal is? Nézzétek el nem férfi vagyok 😊

#Tetötér
2019. jún. 17. 15:06
 1/7 A kérdező kommentje:
2019. jún. 17. 15:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Lambéria, pontos rétegrendet nem tudok, de igen a tetőszerkezet és közte a szigetelés van alatta, "fal" nincs.
2019. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oke akkor le lehet szedni bármikor. De miért raknak rà lambériàt? Nekem jobban tetszik ha fal van. Nagyon sokszor a mennyezetet is beburkoljàk 🙄
2019. jún. 17. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt, mert a fa tetőszerkezet mozog. A fix, merev burkolatot ha hozzá rögzítik, hajlamos a repedèsre. Általában a függőleges rèsz szokott tègla lenni, a szarufákhoz rögzített ferde síkot a mozgás miatt borítják lambèriával.
2019. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat
2019. jún. 17. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a lambéria, gipszkartonnal is működik:


belülről kifelé a hagyományos magastető: gipszkarton, párazáró fólia, lécváz, szarufa, tetőfólia (pára áteresztő), ellenléc, tetőléc, cserép.

Ez a minimum, ebből nem érdemes elhagyni semmit, mert faanyag berohadás, illetve fűtési/hűtési gondok lesznek.


A lécváz és a szarufák közé teszik a kőzetgyapot szigetelést.


[link]

2019. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, csak most nézem a linket. Ez már kész van :)


Van olyan eset is, ahol a lambéria alatt "fal van". Koporsófödémnek hívják. Magyarországon nem annyira elterjedt, de pl. Horvátországban sok helyen láttam. Németeknél nem tudom. ott nem néztem még.


Az így néz ki:

[link]


Betonból van, amit aztán beléceznek és felszögelik rá a lambériát.

2019. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!