Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Itt hogy lehet megoldani az...

Itt hogy lehet megoldani az álmenyezetet ha nincs hova fűgesztőt tenni? Ès kb mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jún. 9. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ezzel a gond ?? Ott vannak a falak, amelyekre gerendákat vagy élére állított pallókat fektetsz, amire alulról felerősíted pl. az OSB lapokat.
2019. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Körbe a falra egy lècet felfúrsz, aztán erre fel kell tenni egy lècből kèszült rácsszerkezetet. A rácsra megy alulról a karton vagy osb. Fent a rácsot kitöltöd hőszigetelővel.
2019. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 2 es írta,én is úgy csináltam.A szélességet középen meg kellene osztani hosszában 2 léccel.Aztán a tetőzethez rögziteni,ami meg gátolja a mennyezet behajlását. A lényeg hogy az így ki alakitott keret alja telesen vízszintes legyen .Én fehér falpanelt vettem,hozzá lambéria felfogatót,melyeket kicsit lapitani is kellett.Ehhez pont egy spakli vastagsága a tökéletes.Persze meg a Lidl ben vett pici akksis behajtó a

a pici csavarokhoz .

Ez a falpanel már önmagában is hőszigetelő,2 ős falu.

De én még vettem az OBI ban hőszigetelő szivacsot is.

Kb 25 m2 van egyx tekercsben .Nekem a 3mm is megfeleltTalán5 ezer körül lehet.

Levágtam a hosszát,összetekertem és ahogy raktam fel 10 cm széles panelokat,úgy haladtam a szivacs beteritéssel is .

Felrakás után ez késznek is mondható. Ha falhoz igazitva pontosan szabod,még takaróra sem lesz szükség.

Az utolsó felrakásánál maradhat kis rés.

Ide vettem öntapadós lapos takarót.

A daraboláshoz kis flex tökéletes .

A kezdésnél figyelni kell a derékszögre,mer tettől függ a többi is.Azért ne fél keresztbe legyenek .

2 4x5 ös szobát csináltam meg,a feleségem segítségével,és nem 30-40 évesen .Erre szakosodott szakemberekkel,meg gyári hozzá gyártott anyagokkal ,számomra ez megfizethetetlen lett volna.A munka dij árán minden agyagot megvettem .Most legalább olyan minőségileg is,mit amit az iparosoktól is elvártam volna.

Sok sikert .

2019. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm sokat segítettetek!
2019. jún. 9. 11:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!