Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg működnek és rá lehet...

Tényleg működnek és rá lehet festeni a rozsdára az erre a célra készített zománcfestékkel?

Figyelt kérdés
Csak marketingfogás vagy nyugodt lélekkel lehet rá festeni?
2019. máj. 21. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Mint iparos, bátran állíthatom, hogy bármire rá lehet kenni, bármilyen festéket. A kérdés inkább az, hogy hogy fog kinézni, és meddig fog fenn maradni. Normális ember nem fest revés rozsdára. Esetleg felületi erősebb oxidra már kentem passziváló alapozót sumákban, de a korrekt munkafázis a következő: kézi-gépi mechanikai tisztítás, esetleg ez után kémiai rozsdátalanítás-passziválás. Én inkább azt ki szoktam hagyni, mert a keletkező trutyi letakarítása macerás. Tehát mechanikai tisztítás, majd hígítós ronggyal rozsdapor törlése, zsírtalanítás, 1-2 rtg passziváló korrózióvédő alapozás (legjobb valami cinkromátos cucc), majd szintől függően 1,5-2 réteg fedő zománc (durol, olvikor, orkán, stb). Ezzel a módszerrel kültérben 10-12 év védelem elérhető, úgy, hogy időnként a sérüléseket ki kell javítani.
2019. máj. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!