Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan frissitsem fel a...

Hogyan frissitsem fel a lakasom levegojet?

Figyelt kérdés

Nagyapam lakasat szeretnenk kicsit felfrissiteni, oreges butorok amik maradnak.. o is 80 eves. Ilyen “oregszag” van a lakasban amit ha valaki nem tud beloni kicsit dohos meg “por” szag.


Sok dologhoz ragaszkodik pl a nappaliban otiasi ablakok vannak amin oriasi fuggony van nem engedi kimosatni mert szegeny Mamam is kinlodott vele igy textilfrissito permettel friss illatuva tettem.


Furdoszoba nagyon apro, de kadas, kezzel mos nagyapam annak ellenere hogy van automata mosogepe Nagymamam kezelte. Furdoszoba nagyon ratyi allapotban van foleg ott erzodik ez a fulledtebb dohosabb szag. Ott mivel erdemes surolni a kadat stb! Szarito is ebben a helyisegben van!


Van jopar szonyeg de alapbol parkettas.

Regi papirokat ujsagokat kidobaltuk szekrenyek belsejet mivel erdemes attorolni? Szonyegeket kitisztitani?

Aki ismeri a helyzetet szivesen varom a praktikakat! Illetve ajanlott tisztitoszereket amivel erdemes takaritani torolgetni!


Koszonom! Szodabikarbonat probaltam onmagaban a regi szonyegekre sajnos nem valt be. Uj szonyegeket butorok vasarlasa kizart. Csak tiszta illatot szeretnenk. Koszonom a segitseget!:)


2019. jan. 7. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell festeni, minden bútort leápolni, szőnyeget ruhakat kimosni, rendszeresen szellőztetni es ok lesz.
2019. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az "öreg szagon" segít -e, de az én szobámban, amikor nagyon büdös, állott szag volt, és nem segített a szellőztetés sem, kifestettem és máris jó, semleges illat lett.

A szőnyegeket talán elhinném szőnyegtisztítóhoz, de lehet, hogy elég a festés is!

Ja meg még annyi, hogy a dohos szag beázástól van, azt érdemes megnézetni szakemberrel, legalábbis én azt tenném.

2019. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A papa a lakásban lakik? Mert nem egyértelmű. Amúgy egy festés, és a textiliák kitisztítása, kimosása. A függönyt kimosni, szőnyeget szőnyegtisztítóba beadni, kárpitos bútorokat kárpittisztító géppel alaposan kitisztanai. Bútorokat bútorápolóval áttörölni, ablakot lemosni, redőnyt is, ha van.
2019. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen Nagyapam lakasa csak ugy tul hosszu lett volna a kerdes!

Sajnos a festes kizart, nem hajlando ra. A furdoszoba beazott sajnos egyszer, felette lako szomszed leaztatta es a biztositoval nem csinaltatta meg, Mamam idegenkedett tole...... de talan kesobb raveheto hogy legalabb azt kifesteni....


Ruhai tisztak, azokkal semmi gond mososzerrel oblitovel mos csak kezzel. Sajnos nem lat jol igy a mosogepet nem tudja kezelni akarhogy mutogattam neki buszkesegebol adodoan pedig nem engedi hogy heti 2-3x ahogy jarkalok hozza bedobjam neki a mosasba mert neki a kezi mosas is megfelelo.:-) Oregek.:-)

2019. jan. 7. 16:17
 5/12 A kérdező kommentje:

Szonyegeket vegyi uton erdemes mar csak tisztittatni? Boltban kaphato szonyegtisztito pl Vanish mar nem er sokat? Foltosbak nem foltos se semmi csak regi. Rendszeresen volt porszivozva meg korabban takaritgatta mamam oblitos vizzel meg kefevel.

Nem problema a vegyi tisztitas se csak Oreg es nagyon berogzult par szokasa es idegenkedik ilyesfajta dolgoktol! Tipikusan az a fajta ember aki mindent maganak oldott meg szerelt meg igy nehez ravenni ilyesmikre h egy napig szonyeg nelkul legyen...! 🤣

2019. jan. 7. 16:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A festést pedig nem lehet kihagyni, vagy magatokhoz elviszitek addig - egy-két napra -, amíg megcsináljátok a festést, vagy valahogy meggyözitek, másként nem lesz tiszta szag a lakásban.
2019. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szlory ***** válasza:
Nem sok választást hagytál. Ez (technológia) be tudna válni, több helyzetben teszteltem, a büdös hűtőtől a dohányfüstös ruhákon át a "szagos szobákig": [link] Egyúttal fertőtleníti is a levegőt, igazából csak az lesz a baja, hogy nyelik a port, tehát karbantartást igényel félévente - évente egyszer. (portmennyiség függő)
2019. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Utolso ilyenunk van nekunk is otthon tenyleg nagyon jo keszulek! Viszont mint mondtam csak otthoni megoldas johet szoba nagyon berogzult es nehezen mozog barmerre is csak a sajat megszokott dolgait fogadja el! Hozzank sajnos nem tud jonni, Anyukammal nem apolnak epp jo viszonyt!🤣

Ezert komplikalt sajnos a kerdesem! Es probalnek otthon elvegezheto praktikakat talalni erre mert sajnos Mamam korabol illetoen az utolso par evben nem tudta tokeletesen rendben tartani a lakast segitseget pedig nem fogadott el! majd az utobbi parhonapban sajnos meg betegsegebol adodoan is okozott dolgokat.... (ver vagy pisi foltok takaritattlanul....de az agy illetve fotelek ki lettek cserelve...) es nagyapam megerett mostanra a lakas renovalasara...!:-) csak rogzotten! :-D

2019. jan. 7. 17:18
 9/12 A kérdező kommentje:
Pl szonyegeket a hab allagu szonyegtisztiton kivul a hatoldalukat is erdemes atsikalni?
2019. jan. 7. 17:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Mekkora a lakás? Mert ha több helyiség, akkor egyenként lehet festeni, takarítani, és úgy kevésbé problémás.
2019. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!