Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudnák 1 db parketta...

Hogyan tudnák 1 db parketta részletet sértetlenül kivenni majd visszahelyezni (kép)?

Figyelt kérdés

[link] Csak így tudom megmutatni de ilyesmi parketta. Egy darabot szeretnék kiemelni majd visszatenni. Ennek mi a folyamata dióhéjban?

23/lány

Köszi a válaszokat előre is. :)


2018. nov. 4. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ezek a parketták jó esetben össze vannak hornyolva, sajnos jó darabon fel kell szedni. Ha már annyira elhasználódott, akkor lehet, hogy kijön, de nem valószínű és nem érdemes erölltetni. (A normális visszarakáshoz úgy is fel kell szedni)
2018. nov. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez dióhéjban is olyan 25-30 ezer Ft-os dolog. Létezik egy u.n. multifunkciós elektromos kéziszerszám, ami rezgő mozgással mozgat egy íves kialakítású, finomfogazású fűrészlapot. Azzal a két darab közti résben el lehet vágni a két parketta darabot összetartó "fédert" (hosszanti csapot a "núthornyos" illesztésnél). Ekkor kiemelhető a darab, majd megfelelő műgyantás ragasztó használatával pontosan visszailleszthető.
2018. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8000 forintért is lehet venni ilyen szerszámot. Nekem három éve hibátlanul működik és gyakran használom.
2018. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocs de mi a neve ennek a szerszámnak?
2018. nov. 4. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Multi fűrész, multi vágó.

Itt egy video arról, hogyan működik. Szerintem bármelyik barkácsáruházban kapsz. Érdemes körülnézni az árak tekintetében.

https://www.youtube.com/watch?v=CrBSz4EkqHU

Egy olcsóbb modell

[link]

2018. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!