Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Flexhez milyen korongot...

Flexhez milyen korongot vegyek, ami elviszi a metlakit?

Figyelt kérdés
Legolcsóbb megoldás érdekel. 10- 20 darabot kell elvágni. Köszönöm, ha válaszolsz!
2018. nov. 2. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Metlaki elvileg a hagyományos beton járólap. Ezt elviszi a sima vágó korong is. Igaz por lesz, így jobb szabadba csinálni. Ha mást értesz alatta akkor egy olcsó gyémánt korong is megteszi, te tény, hogy ezzel szebben és jobban vágod a betonlapot is.
2018. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3-4 ezer körül már nem is gagyi kővágó korongot lehet venni.

Ennyit igazán áldozhatsz rá.Ennél több 1 burkoló óra bére .

Később is szűkséged lehet rá .

2018. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha arra a "metlakit"-ra gondolsz, ami 10X10 cm-es, kb fél centi vastag, és anyagában színezett kőagyag, klinkeresre kiégetett, akkor tapasztalatom szerint még gyémánttal sem nagyon lehet elvágni. A puhább hagyományos kővágó korongok csak megkarcolni tudják, a gyémánt vinné, de a klinker anyaga felkenődik a korongra, és elégeti a gyémántot. Sima törős csempevágóval vágták mindig is, mert a keménysége miatt úgy tört mint az üveg. Azért gyémánttal meg lehet próbálni, mert volt olyan széria amit nem égettek ki annyira, és kicsit porózusabb maradt.
2018. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a metlaki az a 20x20-s kb 2 centi vastag,pöttyös,és vagy 40~50 éve mindenhová ezt rakták.


Mi szegmenses gyémánt koronggal bevágtuk a felületét,és viakolor roppantóval törtük el.

2018. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocs a hibás információkért. Padlólapról van szó. Abból is vékonyabb fajtából. Oldalfalra raktam le, nagyon szép lett! Korongot 500 ft-ért vettem piaci árusoktól (biztos nem a legjobb minőségű, de még párszor tudom használni! Csáó!
2018. nov. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!