Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi kell hozzá, hogy felragadjon?

Mi kell hozzá, hogy felragadjon?

Figyelt kérdés

Szeletelt téglával szeretnék leburkolni egy falat.

A festő leglettelte a falat, alatta háló van, azt mondta, hogy előkészítette a felületet a burkolónak. Ilyen szürkés színű a fal, nem olyan fehér mint ahol telibe glettelte, szóval szerintem nem gipsz, nem tudom mi lehet igazából.

A falat ilyen rusztikusra szeretném megcsinálni, szóval ha csak a sorokat tartom az bőven elég, szerintem ezt én is le tudom burkolni, nem baj ha hepe-hupás. Gondolom sima flexi csemperagasztó megfogja. Kérdés, hogy előtte kezelni kell valamivel a felületet?

Tudom, a burkoló is megcsinálhatná, de lesz egy szabad napom és jó lenne, ha lenne a lakásban valami amit én csináltam a két kezemmel. :)



2018. okt. 8. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a csemperagasztó, nem kell semmi más.
2018. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mélyalapozás nem kell? Nem nagy tétel igazából erre a felületre, kb. 1000Ft. Csak nem tudom, hogy nem rántja-e ki a ragasztóból a felület a vizet azonnal. Vagy esetleg a tégla. Esetleg a téglát bevizezzem mielőtt belenyomom a ragasztóba?

Soha életembe nem burkoltam, csak próbáltam infókat összeszedni. Kézügyességem meg affinitásom van elég, persze nem fogom magam burkolónak gondolni, csak véleményem szerint ezt én is meg tudom csinálni és nem azért, mert sóher vagyok (6 millióért újíttatom fel a lakást), beleférne, csak van hozzá kedvem.

Szóval én úgy gondoltam, hogy:

- Mélyalapozó, 24 óra pihi.

- Utána flexi ragasztó fel 10-es fogazott glettvassal, picit bevizezett téglák belenyomkodása. Első sor (alul) vízmértékkel vízszintbe, utána a többit ehhez igazítva.

- 2-3 nap után fugázom ugyanúgy csemperagasztóval. Tortanyomó zsákból benyomom a fugákba az anyagot, majd egy ecset nyelével kihúzom a felesleget, kicsit az ujjammal elsimogatva.

- Végül lefestem az egészet fehérre.


Ez így életképes elképzelés papíron?

2018. okt. 9. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora téglák, de szvsz. a 10-es glettvas nagy lesz.


A felület nagyságát sem tudom, ha kiindulva mondjuk egy 2,5 x 2,5m-es nagyságból az a tortakinyomós fugázás számodra felér majd egy el camino-val. Mire végére érsz lesz időd átgondolni az életedet :D

2018. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A téglaszeletek 25x6-os méretűek, a felület pedig nem annyira nagy, 260x110cm. De hát ja, valószínűleg el fogok vele pepecselni. :D
2018. okt. 9. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:

A 6-os él miatt 4-es glettvas kéne, de max. 6-os. Annál feljebb nem mennék.


Fugázásnál arra figyelj azért, hogy mivel sokáig fog tartani, csak kevés anyagot keverj be egyszerre, ha a vödörben megszikkadt ragsztót próbálod felhasználni az csúnya lesz. Utólag vizet sem szabad hozzákeverni "hígításra". Ilyenkor legjobb, ha van segítség és tud bekeverni, mire nálad elfogy, hogy szépen folyamatosan lehessen haladni.

2018. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, tippeket!


Esetleg azt megmondod, hogy arra van-e valami általános konszenzus, hogy hogy illik felrakni, ha nem jön ki egész téglával az első sor? Valahol olvastam, hogy egésszel kell elkezdeni (felette fél, aztán megint egész, stb.), és azon az oldalán ami jobban szem előtt van.

Az szentségtörés, ha én 1-2-1-2 stb. téglával kezdek egymás alatt a középvonalában és úgy haladok kifelé és vágok a szélekre mindenhova kisebb darabokat? Csak hogy szimmetrikus legyen. Vagy egy ilyen rusztikus falnál pont az mutat jól, ha szabálytalan?

Nézegettem a neten képeket de olyan falat nem találtam ahol a két szél egyidejűleg látszik, nem tudom eldönteni, hogy egyik vagy másik verzió nézne ki jobban vajon.

2018. okt. 10. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki kell számolgatni.

Ha szimmetrikusra akarod (mert mondjuk fal közepén van), akkor egy sort sem fogsz egész téglával kezdeni vagy befejezni (ezekkel a méretekkel). Ha a sarokban végződik, akkor nem gond (általában), hogy a vége mondjuk 7cm-es darabban végződik.

Szóval adott a tégla mérete, gondolom a fuga szélességet is kitaláltad már (ha nem, akkor érdemes padlóra lerakosgatni és megnézni milyen fugaszélességel tetszik jobban). Összeadogatni és tologatni (esetleg négyzethálós papíron, excelben vagy arra alkalmas programban), kísérletezgetni hogy jobb a minta. Érdemes rászánni az időt, mert ha már a falon van, akkor "nehéz" változtatni.


Ha a kijelölt terület nem annyira fix én javasolnám, hogy a szélességet csökkentsd vagy növeld úgy, hogy egész téglára jöjjön ki az eleje és vége is. Nagyon megkönnyíted a dolgodat vele ;)

2018. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaja, pontosan ezt csináltam, a földön nézegettem 4 sort, hogy hogy jön ki a szélesség és hogy néz ki egyben, de majd még a magasságát is megnézem. 1,5 centis fugát akartam, de lehet, hogy 1 centis lesz a vége és akkor legalább azt meg tudom tenni, hogy egész téglával kezdem a sort és pont féltéglával fejezem be. Egyébként ez egy faltól-falig történet, a hálószobánk ágy mögötti hátfalát akarom teljes szélességében leburkolni, 110 magasságtól (alatta egy kiugró párkány ytongból), felette 15 centis gipszkarton doboz süllyesztett spotikkal. Szóval viszonylag fontos lenne a szimmetria, mert pont szemből látszik és az ágy is középen lesz.
2018. okt. 10. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!