Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az ablakosok előleget kérhetne...

Az ablakosok előleget kérhetnek el?

Figyelt kérdés

Ablakot csináltatunk Gealan 6 légkamrás 3 réteg üvegezéssel MACO vasalattal kb 450000ft lesz a végösszeg.

De elkérnek tőlünk előlegben a felét. Nem helyeslem hogy ez helyes és azt mondják hogy írnak velünk papírt meg minden. a Cégnek bemutatóterme rendelkezik adószámmal.

Mondhatom azt hogy ne ennyit kérjen el előlegbe?

Mi a normális út?



2018. szept. 30. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Keresel egy másik ablakost. Aki szintén előleget fog kérni
2018. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Másik kérdésednél már írtuk, hogy alapban drágák és keress másikakat, már csak az összehasonlítás miatt is.

Ezek amúgy is nagyon kispályások lehetnek, mert komoly cég nem kér 50% előleget, legfeljebb, hogy kiszűrjék a komolytalanokat, max. 10%-ot szerződéskötéskor.

De ahogy gondolod!

2018. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Az anyagárat mindenképp ki kell fizetned előre, mivel ők is úgy rendelik meg a nyílászárókat. Ez azért van, mert ha meggondolod magad akkor a nyakukon maradnak az ablakok.
2018. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyílászárós kér előleget, teljesen normális, a mértéke is. Fölösleges alkudozni, előlegszámlát kapsz róla, pár héten belül a fennmaradó részt is fizeted.
2018. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is kérték a felét és ez jogos,mert ha közben visszalépek az üzlettől ,akkor a nyakukon maradhat sokáig és még a pénzük is benne áll.Így az anyag ár minden képp vissza jön nekik legalább.Ezt én is elkérem előre,mikor fusizom,mert volt rá példa egyszer,hogy majdnem futhattam a pénzem után ,pedig közeli ismerős volt.Csak kézzel fogható,alapos rábeszélés után kaptam meg a pénzem.Egyszer volt Budán kutyavásár.
2018. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezen a probléma ?? Előbb utóbb ki kell fizetned a tejes összeget,Ez minden hol így vagy .

Ha nem teszik az alku,lehet máshova menni,talán rosszabb minőségért .

2018. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, normális, hogy kérnek 50%-ot, csak adjanak szerződést, mely pontosan rögzíti a rendelt ablak tulajdonságait.
2018. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ablakos, pláne ha számlát ad, simán kérhet előleget. Ebben nincs semmi rendkívüli.
2018. okt. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem minden ablakcserénél úgy volt eddig, hogy a szerkezeti díj 50%-át kellett előre kifizetnem amiről kaptam egy előlegszámlát. A hátralévő költséget és a beépítés költségeit pedig a munka elvégezte után kellett rendeznem. Szerintem ez teljesen rendben van így.
2018. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!