Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Légbeeresztős ablakkap kapcsla...

Légbeeresztős ablakkap kapcslatos tapasztalatok? Mennyi idő alatt szellőzik ki? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ablakcserét tervezek, fáról műanyagra, mert a fa nem jól zár.

A konyhába és a fürdőbe légbeeresztős ablakot tetetnék.

NEm több százezres szellőzőrendszerrel, hanem olyan légbeeresztővel, amit utólag is be lehet építeni, 3000 Ft körül már lehet kapni ilyeneket.

Bár én eleve így rendelném meg az ablakot, csak azért írom, hogy tudjátok, miről van szó.

Sajnos nagyon rossz fűtésem van, nálam nagyon hideg van télen, a szobában is csak kb 17 fok, és ha főzök vagy fürdök, hatalmas a pára.

A fürdőszobát nem is fűtöm, mert nincs értelme amiatt a napi 5-10 perc miatt. Olyankor nyitva van az ablak, de fagyban ez nem valami kellemes, meg utána sok idő, mire kiszellőzik, és akkor az a kevés "meleg" is kimegy.

Szóval ha ez a légbeeresztős ablak lenne, azt nem kéne nyitva tartani, de nem igazán tudom, milyen elven működik.

Próbáltam rákeresni, de ablakos oldalakon az elvet nem írják, csak árat, vagy youtube-on olyan videó van, hogy hogy kell beszerelni utólag.

Ismerős mondta, hogy vmilyen gázzal működik. De azt nem kell utána soha utántölteni?

Annyit találtam róla, hogy a hideget nem engedi be, de a párát mégis kivezeti.

Örülnék személyes tapasztalatoknak.

Ha nem tartom nyitva az ablakot, pár perc alatt kitolja a párát a szabadba, vagy több óra? Sajnos a fentiek miatt a penésszel is küzdök, és a fűtés korszerűsítésére nincs több millióm.


2018. szept. 12. 18:35
 1/2 A kérdező kommentje:

*ablakkal

*kapcsolatos

2018. szept. 12. 18:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően én kétféle páraszellőzőt ismerek.

Az egyik manuális, ott eltekersz egy műanyag nyílót, amíg el nem zárod szellőzik. ennek semmi értelme, ha bukó az ablak alap a résszellőző. Hidegben hamar kihűl a lakás.


Az általad preferált páranyomásra nyit, az viszont normális lakáshasználat mellett, főleg fürdőben állandóan nyit.


Ezeket kötelező volt beépíteni nyílt égésterű gázos helyiségekbe (pl. konyha). Közben rájöttek hogy értelmetlenek, így már nem kötelező. Az elsőt amúgy nem használták, a másodikat betömték ronggyal.


Ezek az olcsó megoldások simán csak szellőztetnek, mintha kinyitnád az ablakot. Egy hővisszanyerős légcserélő viszont több százezres mulatság.

2018. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!