Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehetne kiszedni a...

Hogy lehetne kiszedni a gittet az üveg mellől?

Figyelt kérdés

Adott egy drótüveg előtető, úgy 25 m². Kb. 50-es, hosszában lefutó T-vasak vasak tartják, a T szára néz felfelé, két oldalt van rárakva gittbe az üveg. Az üveg éle és vas között 2-5 mm hézag van. A gitt tönkrement, sok helyen becsepeg a víz. Felmásztam megnézni, a gitt darabokban válik el, sok helyen egy csavarhúzóval ki lehetne piszkálni a darabokat az üveg mellől. De nem mindenhonnan, mert kb. a fele részen még úgy-ahogy megvan, onnan is ki lehetne bányászni talán, de csak nagyon lassan, és a nagy felület miatt nem lenne haladós.

Úgy gondoltam, az üveg oldala meg a T-vas közül kiszedem a gittet, és kültéri szilikonnal pótolom, 10 évet legalább ki kell bírnia.

A gondom az, hogy nem tudom, hogy szedjem ki a gittet. Ha 115-ös flexre teszek újabb fémvágókorongot, az a legtöbb helyen odafér, kicsit megdöntve, de a korong recéibe feltehetőleg beleég a gitt egy perc alatt, onnantól már nem hoz ki semmi anyagot. Talán szegmenses gyémántkorong kellene? Vagy mi? Ami azért nem kerül 15 E-be. Lehet, hogy valami viszonylag sima szélű dolog lenne jó, ami az üveget sem töri, mert a fogazott megütheti.

Ötletek?


2018. szept. 11. 06:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A flexre nem tudok válaszolni, mert nem próbáltam.

Ellenben egy egész lakásra való ablakól kiszedtem a gittet (vékony üvegek!) egy vékony élű spaklival és kalapáccsal, úgy, hogy egyik sem törött el.

2018. szept. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nálam is ez lesz, ha nem találok ki semmit, amivel gyorsíthatom a dolgot. Csak hát 5 m magasságban nem lesz valami nagy öröm egy napig ezzel szórakozni, négykézláb, pár szál deszkán egyensúlyozva, plusz aztán még ecsettel kitakarítani a réseket, aztán lehúzni.
2018. szept. 13. 05:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!