Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sóskúti kőből épült házról mi...

Sóskúti kőből épült házról mi a vélemény? Víz szigetelni hogyan lehet utólag legolcsóbban egy ilyen házat?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Olcsóbban sehogy. Olcsón sem nagyon, mert a talajból a mőészkő folyamatosan szívja fel a vizet.
2018. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor utólagos vízszigeteléssel se lehet tenni a vizesedés ellen? Annyira nem látom vészesnek amúgy, csak a fürdőszoba ami vizesebb.
2018. aug. 1. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Sehogy!

Ne vegyél sóskúti kőből házat!

2018. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

olcsón sehogy, sajnos az egyetlen szóba jöhető utólagos vízszigetelési forma mészkőnél, mikor műanyag vagy rozsdamentes acél lemezeket préselnek a lábazat és a falazó elem közötti fugába.

ezáltal nem tudja tovább szívni a vizet a mészkő.

hozzáteszem horror áron, egy 100 négyzetméteres sóskúti kőből épült házat 1,5 millióért csináltak így meg tavaly ősszel.


az elektromost és injektálható szigetelést felejtsd is el, saját tapasztalat hogy mészkőhöz nem jó.

egyébként én is azt mondom, jobb kerülni a mészkő házakat, rengeteg a nyűg vele és horror ára van az utólagos hő-víz szigeteléseknek.

2018. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mark321 válasza:
0%
Esetleg van egy megoldás mégpedig az injektálás. Tehát a lábazat mellett ásni kell kb 80 cm mélyen közvetlen a faltól. Be kell fúrni kb 40 centit de akar többet is a lábazatba ferdén lefelé kb 10 centinkent. Abba bele kell ütni dübelt.. kompresszor szükséges továbbá az i jektáló folyadék bejuttatásához a dübelek segítségével. Lényege hogy a kőzetekben lévő mikro repedéseket ill. réseket kitölti ezzel vízhatlanná teszi. Ezek után 2 réteg kátránypapirt kell a lábazat oldalához melegíteni majd szigetelésvédőt kell rátenni .. az aljára 80-as drém csövet kell betenni ami a fal aljához felgyülemlett folyadékot vezeti el aztán vissza lehet temetni de döngölni nem szabad a földet. Ez a lehető legjobb megoldás ami viszonylag annyira nem is horribilis áron megoldható.
2018. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A mi házunknál azt csinálták, hogy egy sor téglát kiszedtek (széles flexxel kimarták a maltert), persze egyszerre csak hármat, beraktak alá egy kátrány szigetelő réteget, aztán visszafalazták a téglát, pontosabban visszarakták a helyére, aztán a tégla feletti résbe benyomogatták a maltert. Elég lassan lehetett haladni, de működött. Szerencsére csak két falat kellett így megcsinálni.

Mai fejjel már én is inkább rozsdamentes acéllemezt tennék be, de akkor ez nem merült fel. A kérdés az, hogy milyen vastag a falad, létezik-e egyáltalán olyan széles flex, ami két oldalról nekiesve átéri a falat.

Én nem venném ki az egész mészkőtéglát, csak alatta vágám át, betolnám a rozsdamentes lemezt, híg cementet öntenék a maradék résbe, hogy tömítsen, aztán két nap múlva haladnék tovább. Nyilván átfedést kell kialakítani a lemezek között. Rozsdamentes vaslemezt a vaskereskedésekben lehet kapni, táblásan, ezt flexel kell méretre vágni.

Egyébként szerintem alumínium lemezzel is működik, azt könnyebb vágni.

2018. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemezes szigetelést használsz, alu lemezt véletlenül sem, nedves mészkőben hamar elkorrodálodik. Én is ilyen házat vettem, fel volt vizesedve. Ezért a következőket tettem: egy méteres (ajánlatos rövidebben) átfűrészeltem a falat (természetesen fugában), majd két méter kihagyása után újabb métert, és így tovább. Ebbe BITUTHENE szigetelő lemezt tettem, tetejére hungikor lemezt (de ezt már nem biztos, hogy lehet még kapni). Kátránypapír is jó, de csak akkor, ha három réteg, és rétegenként mindkét oldalát bitumennel lekenik. Lekenés nélkül is szigetel addig, míg a vállalkozót kifizeted. BITUTHENE szigetelés önmagában is elég, hiszen hidak szigetelésére is alkalmazzák, ott pedig elég nagy a terhelés. A szigetelés teteje és a fölötte lévő kő közé sűrű cementes habarcsot tunkoltam. (Híg nem jó, bár könnyebb dolgozni vele, de a felesleges víz eltávozása után összeesik és ez falrepedésekhez vezet. A szigetelés szakaszainak végein a habarcsolásból ki kell hagyni 5-10 centiméteres helyet, hogy a következő szigetelés szakasz átlapolással folytatódjék. Mire körbe értem, az első szakasz már rég megkötött, így folytattam a következő méterrel, majd az újabb körbeérés után a harmadikkal. Ezt a szigetelést olyan szélesen kell csinálni, hogy összekapcsolható legyen a padló alatti szigeteléssel. Nekem ilyen nem volt, tehát azt is csinálhattam. Ez a megoldás tökéletes, de nagyon nagy munka. Kisebb területeken az injektálásos eljárás is 10-20 évre megteszi.
2018. aug. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te hogyan fűrészelted át a falat?
2018. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Ytong fűrésszel simán át lehet vágni a mészkövet, nem sokkal keményebb mint az Ytong főleg ha vizes is.

az injektálást én azért nem ajánlom, (fentebb is írtam már) mert a mészkőnek akkora a nedvesség szívóképessége, hogy a kapillárisokat nem fogja lezárni rendesen a szigetelő krém.

saját tapasztalat, eddig 3 mészkőből épült házat csináltunk és egyiknél sem lett 100%-os az eredmény, csak olyan 65-70%-os.

ellenben a téglaépületnél, ahol valóban por szárazak lettek a falak pár hónap után.

szóval hiába mondják a forgalmazók, hogy szinte minden anyaghoz lehet alkalmazni, ez nem mindig igaz. lassan már a 3. alkalom hogy bizonyos mészkő szakaszokat újra kell még mindig injektálni, mert még mindig szívja a talajnedvességet.

arról nem is beszélve, hogy nem olcsó mulatság mivel egy adag 10-12 ezer forint és kb 1-1,2 méterre elég, ha pedig újra kell injektálni egyes szakaszokat az nagy többletköltséggel jár.

amit írtak, hogy falazat bontás jó megoldás.

vagy a lemezbesajtolás ami gyors és hatékony, és nem biztos hogy sokkal drágább lenne mintha egy kőműves csinálná a falbontást és szigetelést.

iszonyat nagy munka.

2018. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom dolgoztál-e sóskúti mészkővel, de azt nem érdemes a rendes mészkőhöz hasonlítani, más kategória. A sóskúti mészkő inkább a krétához áll közel keménységben, saját tapasztalat, hogy késsel lehet faragni.
2018. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!