Ez igaz a páraelszívó bekötésére?
Társasházi lakásvásárlás után lakásfelújítás folyik. Az építész azt mondta, hogy amennyiben gáztűzhelyem van, a páraelszívót keringetéses-szénszűrős üzemmódban használhatom, de elektromos tűzhellyel a páraelszívó bevezethető a társasház kéményébe. Ez igaz?
A lakásban más eszköz nem csatlakozik a kéménybe, gázkazán és konvektor nincsen.
Márciusban csináltattam konyhát, társasházban vagyok. Nekem azt mondták, hogy nem vezettethetem ki a kéménybe az elszívót, mert szénmonoxid-visszaáramlást okozhat, akár az én, akár más lakásban. Így nincs kivezetve sehova, szénszűrője van, de azt se használom, nem tettem bele.
Nekem nem említették, hogy a dolognak köze lenne a gáztűzhely típusához, de a mostani nekem elektromos.
Azt aláírom, hogy elég nagy volt a kavar a melósok közt is, szóval nem mondom ezt 100%-ra.
Köszönöm szépen a válaszod!
Az építész nem indokolta meg, miért, de én is arra gondoltam, hogy gázfőzőlappal azért nem használható páraelszívó, mert szén-monoxid és más mérgező gáz keletkezhet, elektromosnál meg ugyebár nem.
Viszont éppen ez az, amit mondasz, hogy tényleg kavar van, hiszen az építész ugyan azt mondta nekem, hogy elektromos főzőlappal lehet, míg Neked nem engedték belevezetni.
Ez így olyan bosszantó.
Ha semmi egyéb nincs a kéménybe kötve,akkor mehet oda a pára elszívó.DE mikor igy üzemel,akkor kell gondoskodni a beáramló levegőről is .Ehhez elég kis ablak nyítás is .
A szénszűrős használat téli megoldás .
Az épitésznek miért nem mindegy milyen eszközön főzöl ?
Értem, köszönöm szépen a válaszokat!
Akkor elektromos főzőlappal tényleg beköthetem a páraelszívót a társasház kéményébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!