Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályog is van a falban,...

Vályog is van a falban, merjem szigetelni hungarocellel?

Figyelt kérdés

Lábazat 80cm-1m,aztán vízszigetelés,kezdődik 4 sor kisméretű tömör tégla aztán vályog egy pár sor az is ugyanebben a méretben,ez így megy felfele a födémig 3 méteren keresztül,a fal vastagsága 40cm körül van.Azt nem tudom hogy vajon belül nem-e esetleg egy szilikát sor van és úgy mellé téve keresztbe ez az egy sor vályog tégla,nincs repedés sehol sem,csont száraznak tűnik a vakolat és a vályog is,kemény.A vályogot az ablaknál vettem észre kívülről,a másik 3 oldal nem ilyen.

Pont ezen az oldalon van mindkét fürdőszoba,1 méter híján felvan csempézve majdnem a födémig,ott már amúgy is pont tégla van felfele végig,a csempézés magosságától lefele még vagy 20-30cm-ig is.

Födémen ásványgyapot lesz,az fa meg kohósalak.

Na merjem szigetelni a homlokzatot arról az oldalról,vagy open hungit kell vennem oda?


2018. júl. 28. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Érdekesen vegyes falazat. Nálunk is van kis méretű tégla, vert fal, vályog és blokk tégla is. Én nem szigetelném hungarocellel, lehet most azért száraz, mert tud szellőzni, de ha ezt a falat lezárod már nem tud. Kőzet vagy üveg gyapot nem jöhet szóba?
2018. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy képes-e az ismerősöm ezekre a feladatokra,mert ugye ketten csináljuk meg.Amit írtam open hungarocell az állítólag szellőzik,azzal kellene arról az oldalról gondolom én,de fogalmam sincs igazából,hogyan kellene ezt,vagy max nem szigetelem le csak a 3 oldalt.
2018. júl. 28. 08:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hogy a tégla sorok,és a vályog sorok,3-4 soronként,váltákozva vannak egymást követően a födémig.
2018. júl. 28. 08:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Vályogot nem szabad hungarocellel szigetelni.

Ha mindenképpen szigetelni szeretnél akkor ásványgyapottal vagy kőzetgyapottal csináljátok, mert az levegőzik valamennyire.


Egyébként elég szokatlan, hogy így keverték a vályogot és a téglát.

2018. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vegyes falazat szigetelésére itt egy hozzáértő véleménye:


"A lábazatra EXPERT FIX hőszigetelést, a homlokzatra Baumit Opent javaslok, legalább 15 cm-es vastagságban."


[link]

2018. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt írtad van víz szigetelésed. Ebben az esetben szigetelheted gond nélkül, bár mivel(remélhetőleg jó is).

A vályoghoz azért nem ajánlanak nikecell szigetelést, mert ha nincs vízszigetelésed, akkor a falban felkúszó nedvesség a falakon jóval lassabban párolog ki, így emiatt tud felvizesedni, mert benne marad a felszívott nedvesség.

Mivel nincs nagyobb mennyiségű nedvesség amit párologtatni kell, így pakolhatsz a falra amit akarsz. A nikecell nyitott cellás, így az is átengedi a nedvességet, amit a fal természetesen felvesz, vagy a benti meleg miatt a falon kifele távozik.

2018. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha elég vastag a szigetelés, a párától nem nedvesedik a fal, mert még a külső fele is elég meleg. Ami problémás, a hőhidak, pl. az alja, amit a talaj is hűt.


A másik potenciális veszély, ha valahonnan nedvességet kap, pl. kapilláris felszívás vagy nem 100%-osan szigetelt zuhanycsempe. A téglának ez nem gond ha nem fagy (és a hőszigetelés miatt nem fog), de ha a vályog nedves lesz, akkor már nem terhelhető. Emiatt fokozottan ügyelni kell a szellőzésre, még csak nem is open rendszert szoktak használni, hanem kőzetgyapotot.


Szóval szerintem minimum az open. Javaslom ebből a grafitosat, abból vékonyabb is elég (az is javítja a páraáteresztést): [link]

2018. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

12 cm sima grafitos hungarocellel fogom szigetelni a házat,de akkor azt a falat nem fogom,majd csak kőzetgyapottal.

Az a helyzet hogy az anyag már megvan,a vályogos fal amúgy tényleg por száraz,erről akkor talán mégse teszem rá,de ezt az open hungarocellt se értem vannak valamekkora átmérőjű,átmenő lyukak rajta?

2018. júl. 29. 07:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Az azért van, hogy több nedvesség tudjon kipárologni. A lyukacsos nikecelt a régi, vízszigetelés nélküli, vagy nedvesedésre hajlamos falakhoz fejlesztették ki.
2018. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megoldom kőzetgyapottal.
2018. júl. 30. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!