Ki volt az a marha aki kitalálta, hogy akrilból is legyen zuhanytálca?
Ritka rosszak az akril holmik.
Nem értem, ki talált ki ilyen hülyeséget.
A fürdőben már a második akril zuhanytálca van, de az egész egy nagy rakás kaka.
Az első meg egyszerűen elrepedt, kvázi leszakadt.De, azzal is sok baj volt.
A második is elég vacak, mindenhogyan lett már szigetelve a falnál, meg szét lett szedve a szifon minden, de akkor is engedi a vizet, tócsa van zuhanyzás után és nem az emberről csöpög le.
De, ha beleállok, érezni,hogy flexibilis, gondolom emiatt nem tartós a ragasztás, tömítés.
Személy szerint be is tiltanám ezeknek a vacakoknak a forgalmazását.
Csakis műmárvány, kerámia.
Az elsőnél az ár döntött, jó árban volt.
A másodiknál azt gondoltam, biztos az első selejtes volt.
De, soha többet és bárkit, aki ilyen megvételén gondolkodik, inkább lebeszélném róla.
Pénzkidobás az akril zuhanytálca. Ipari hulladék,ha szóba kerül mindenkit megpróbálok lebeszélni róla.Hármat használtam el négy év alatt,mikor a harmadik is elrepedt fogtam a nagy baltámat és szétvertem kabinostul.
Igaz, hogy három hétig az apósoméknál kellett zuhanyoznunk amíg elkészült az épített zuhany, de megérte,ez nem csöpög,nem penészedik,nem megy tönkre az ajtógörgő stb.
Így gazdaságosabb. Olcsó anyag és gyártani is olcsó. Ha zománcozott öntött vasból készülne, azt is nagyjából ilyen áron lehetne eladni, de a gyártása sokkal drágább lenne. Persze az nem hajolna össze-vissza egy 120 kilós ember alatt sem. Meg tartós lenne és ezért ritkán kellene újat venni.
Az izzószálas villanykörtéket is szándékosan úgy tervezték hogy egy bizonyos üzemóra után kiégjenek. Nekem van egy csomó "selejt" villanykörtém ami nem teljesítette ezt az előírást a gyárban és akár 40 éve sem kellett cserélnem pedig az eső is áztatja az udvaron. Később városra költözve ha megelégeltem hogy a társasházi lépcsőházban folyton kiég egy-egy izzó, akkor becsavartam helyette a saját "selejtjeimből" és azóta egy sem égett ki.
Valamelyik magyar külkereskedőnek.Manapság mást sem hallani,ezzel meg azzal kötnek szerződést .
Manapság minden a pénzről szól .
Annak idején Torgyán mezőgazdasági miniszert is milyen jó cseresznye üzletet kötött,mert mi a chilleire vágytunk .
A két említett gond a beépítési hibára utal. Ezek alá szoktak tenni minimum purab kitöltést vagy gyártói profilanyagot vagy lábazatot így nem szakadhat be. A fal körüli szigetelés és a lefolyó megfelelően beszerelhető és szigetelhető.
Nem magával az akrillal van a baj, hanem azzal, hogy ki van spórolva belőle.
Van rendes vastagságú akril zuhanytálca is...csak ugye annnak az ára is "rendes" - nyilván aki a jó árra repül rá, nem ezt fogja megrendelni és utána jön a fenti sírás.
+ ahogy írták előttem, rendesen kell beépíteni. A kitöltő tálca az jó, de a csöves állványos egy vicc. Pur hab jó ideig óráig, de aztán nyekereg. A legjobban eddig az aláépítés vált be (ytong + csemperagasztó) - ez meg se nyekken, nem szakad be, nem mozog el (csak a garancia veszik el, ami amúgyse ér semmit).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!