Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés átmosása-tisztítása egy...

Fűtés átmosása-tisztítása egy 50 éves háznál?

Figyelt kérdés
Adott egy 100m2-es ház, 6 radiátor van a házban. 10 éve kettő öntött vas radiátor le lett cserélve laposra, annak a reményében hogy na majd most milyen jól fog fűteni, meg milyen meleg lesz. Nem így lett, a radiátorok alja sokkal hidegebb mint a teteje. A régi öntött vasak ezekhez képest sokkal melegebbek voltak, tudom hogy abba legalább 10x ennyi víz van! A kérdésem az az hogy sok helyen olvastam hogy egy fűtési rendszer tisztítás, átmosás ilyen gépi magasnyomású szerkezettel erősen ajánlott mert valószínűleg azért nem fűt rendesen az "új" radiátor mert iszapos, piszkos. Viszont eszembe jut ilyenkor az is hogyha beleöntik az oldatot és az 50 éves vastag csöveket megmarja akkor az ki is tud lyukadni, nem? Rosszul gondolom? Szerintetek mi ajánlott ilyen esetben?

2018. júl. 5. 05:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha feltesznek egy új radiátort, azért annyi szutyok csak nincs a rendszerben hogy elduguljon. Ha az alja hideg, az levegőre utal. Gravitációs, vagy van keringető?
2018. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
keringetővel megy a rendszer! A légtelenítőt már vagy 100x kinyitottam, egyből folyik a víz.. A radiátor 200cm-es és keresztbe van kötve, elvileg ez a jó. Viszont! Azt nem tudom hogy a radiátornak vízszintbe kell lennie vagy kell lenni dőlésének? Mert én is gondolkodtam hogy levegős, de egyből a víz jön mindig.
2018. júl. 5. 08:37
 3/4 A kérdező kommentje:
A két lapos radiátor 10 éve van fent.
2018. júl. 5. 08:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A víz egy lusta állat. Arra folyik amerre könnyebb.

A kiskeresztmetszetű lapradiátorok nagyobb ellenállással rendelkeznek mint a tagos radiátorok.

Tagos radiátorok torló szelepein kell elzárni. Utánna a lapradiátorokban is meg fog fordulni a víz.

2018. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!