Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy győzzem meg a lakókat,...

Hogy győzzem meg a lakókat, hogy veszélyes belevágnunk a külső felújításba?

Figyelt kérdés

18 család van a társasházunkban, nyugdíjasok és fiatalok vegyesen. A lakások felében albérlők laknak, két lakásban senki. Egy nem itt élő család önként sosem fizeti a közös költséget, mindig végrehajtást kell kérni, akkor hajlandók nagy nehezen.

Néhány tulajdonos kitalálta, hogy szigeteljük le a házat kívülről, mert akkor akár 10-15 ezerrel is kevesebb lenne a fűtés télen, meg aztán mennyivel szebb lenne egy frissen festett ház, mint amiről folyton málik le a vakolat.


Mivel a társasháznak jóformán nincs megtakarítása, hitelből kívánják fedezni a felújítás költségeit. Ez a közös képviselő előzetes számításai szerint kb. 12 millió. 20(!) évre akarnak eladósodni. Mivel önrészre is szükség lenne, a közös képviselő felvetette, hogy talán még azt is finanszírozná a bank, hiszen évek óta náluk vezetjük a ház számláját. Bár szerintem ez édes-kevés.


Fel nem foghatom, hogy 60-70 éves emberek (akik ezt kitalálták) és 40-esek (akik nem is terveznek hosszabb távon itt élni), hogy mernének ilyet bevállalni? Majd ha ő feldobja a talpát (mert 20 év múlva már valószínűleg nem fog élni), én és a többi "belekényszerített" fogja fizetni az ő felelőtlenségét/hülyeségét?


2018. jún. 3. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Akár én írtam volna ki ezt a kérdést, mivel a mi társasházunkban a közös képviselő a mutyi miatt akarta és akarja rábeszélni a lakókat. Mivel a kivitelező cég zsebbe jelentős összeget adna neki, meg túl is van számlázva minimum duplájára a kivitelezés költsége. De szerencsére a lakók tudtak mérlegelni. Először is nem hajlandóak munka nélkül senkit gazdagítani. Másodszor saját zsebből is meg tudná a többség oldani a felújítást, tehát nem szükséges a hitel és újabb élősködők támogatása. Valamint az is fontos tény hogy ha a közös költség megemelkedne a felújítás és a hitel miatt, akkor a lakás nehezebben lenne eladható. Több lakásról is tudunk amit ilyen plusz költség terhel évtizedekeig és a lakás a kutyának sem kell mert vehet olyat is amin nincs ilyen teher.

Ha a lakóknak van egy csepp eszük akkor nem mennek bele.

2018. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Többség dönt alapon nyernének ellened-józan eszük felett ?
2018. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt értsem úgy, hogy nekik van józan eszük?
2018. jún. 3. 18:51
 4/12 A kérdező kommentje:
A lakógyűlésekre a fele banda sem jár el, remélem, a folyton távol lévők nem fogják támogatni ezt az agymenést.
2018. jún. 3. 18:55
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom ha megvétózod meg jó páran akkor nem erőltethetik rátok a marhaságukat sem terhelik a kiadást a lakásotokra stb ...
2018. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha a lakógyűlésen nincsenek jelen az ellenzők akkor simán megszavazzák. Aki nem volt ott annak utána NINCS BELESZÓLÁSA. Ha Böbinéne meg Palibá megszavazza (akár ketten is!) akkor kötelező érvényű mindenkire! Hogy lehet ez? Úgy hogy meghírdeti a lakógyűlést X.hó 15én 17órára, ha a tulajdonosok fele nincs jelen akkor határozatképtelen a gyűlés. Mikor lesz a következő? X.hó 15én 17:30kor...ami a megjelentek számától FÜGGETLENÜL HATÁROZATKÉPES! Sok sikert!
2018. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta a közös képviselő, hogy a lakók 70%-ának támogatása kell hozzá. Egy ekkora horderejű döntésnél is elég, ha a jelenlévők többsége megszavazza?
2018. jún. 3. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig marha jó dolog a hőszigetelés, mi is önerőből csináltattuk meg (24 lakásos panel). 30 000 volt a fűtésszámla, most 12 000. A ház is nagyon szép lett és a lakások értéke is nőtt.

Szerintem az a bolond aki nem akarja.


Amúgy sok helyről kell ajánlatot kérni, a lakóknak is, nem csak a közös képviselőnek.

2018. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szabad megkérdezni, hogy kb. mekkora felületről van szó és mennyibe került?

Nem arról van szó, hogy én nem támogatom, de nem úgy, hogy 20 éven keresztül fizetem a hiteltből a saját részemet, meg esetleg még pár tulajdonostársét, aki nem hajlandó, nem tud, stb.

2018. jún. 3. 20:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Én sem vetem el az ötletet, de nem olyan feltételekkel, hogy 20 évig fizetem a hitelt esetleg még jó néhány tulajdonostárs helyett.
2018. jún. 3. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!