Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen adalékot kellene az...

Milyen adalékot kellene az oltott mészbe keverni, hogy festőhengerrel is lehessen felvinni a falra?

Figyelt kérdés
Elég fárasztó koronggal felvinni.
2018. máj. 31. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a szobáim plafonjait cérna teddy hengerrel meszeltem le. Semmi adalékot nem raktam a meszes vízbe, csak be a henger, lecsorgat, lehúz és utána először enyhébben nyomni a plafonra, majd ahogy szívódik belőle a folyadék, egyre erősebben. Tény, hogy kicsit macerás volt így is.


A falakat bogdáni meszelővel meszeltem, az pikk-pakk megvolt. (Próbáltam azzal a plafont is, de akkor a kezemre folyt belőle a meszes víz nagyja.)

2018. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Budai földet,és egy kis étolajat.
2018. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van az un. bio mész festék, ahol a meszet speciálisan "szétnyomják, szét hengerlik", olyan kis szemcsére törik amit te nem tudsz megcsinálni -talán valami adalékot is tartalmaz. nem hiába ez hengerrel felvihető.

Az olajtól sikosabb lesz(könnyebb vele dolgozni), a budai földtől fehérebb.

2018. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2018. jún. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!