Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet kimérni a "Nulla"...

Hogyan lehet kimérni a "Nulla" és a védőföldelés vezetékét?

Figyelt kérdés
Három piros alu vezeték van a védőcsőben .A fázist a fáziskeresővel megtalálom.

2018. ápr. 30. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen helyzeteket, bszott meg már az a vezeték aminek a földelés lett volna a dolga. Nem szaki vagyok, biztosíték táblától nem lehet kilegózni?
2018. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van erre egy külön szabvány, az MSZ 4851-1:1988

Már ennek a mondatnak az elolvasásakor tudható a válasz: egyszerűen sehogy.

2018. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bányász varosban vettem házat pár éve, hát itt a falban minden volt amit sikerült kimenteni a bányából. Szabvány? Ne nevettess. 2 méteres darobokból, 0.075-ös alu összetekerve rézzel.
2018. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szabvány? Ne nevettess."

Ebből arra következtetek, a közlés értelme nem ment át.

2018. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kimérni multiméterrel lehet minden dobozban,de csak a szolgáltató kötődobozától.Ez le van plombálva,ami miatt számodra tabu.Csak ezt megbontva egy regisztrált szerelő tudja megkeresni,majd megjelölni,hogy melyik-melyik.
2018. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én "csak" egy gépész vagyok.Tudom, hogy nemhiába találták ki ezt a szakmát. Nagyon fetisizálva van!A fázis és a "nulla" között mérhető a hálózati feszültség, de a föld és a fázis közöttnem?Azért nem fogok egy szakinak 10 eFt-ot fizetni, hogy csiribú-csiribá megtalálja.Ismerem a szabványt, valahol a költözködés során elkallódott a lakatfogóm. Ja nem vagyok villanyszerelő, de a házamban én szereltem, mert nem volt 300-400 eFt-om a vállalkozóra(munkadíj 1 hétre).Tisztelet a kivételeknek.
2018. máj. 1. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha biztosra tudnád hogy az egyik konnektorban nem a föld helyén van a nulla és fordítva,akkor egy multiméter ellenállás mérésével s egy hosszú szigetelt vezetékkel,segítővel simán kitudnád mérni dobozról dobozra.Ez után csak megjelölni a szabványnak megfelelő színű szigszalaggal minden csatlakozásnál a vezetékek végeit.

A jól kiépített földelésen is annyi a feszültség mint a nullán.

A lakatfogóval is csak azt tudnád kimérni,hogy melyik vezetéken megy áram,de azt nem,hogy az tényleg jól van e kötve.Ha közben fel vannak cserélve a dobozokban a nulla és a fold akkor lyukra futottál.

2018. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bekötsz egy életvédelmi relét (hibaáram-védőkapcsoló). Remélem a villanyóránál még egyértelmű, hogy melyik melyik :) Egy adott kötődobozban meg a fázis és a "földgyanús" kábel közé beteszel egy tíz vattos izzót. Ha leveri a relét, akkor a védőföld volt az, ha nem, akkor a nulla.

VESZÉLY!!! POZOR!!! DANGER!!!

Nyilván ügyelsz rá, hogy senki ne legyen a lakásban, te meg tudod(?) hová kell nyúlni. Ellenőrizted, hogy a villanyórától külön vezeték megy a földszondához, vagy egyesegyedül a te lakásodhoz jön a vezeték az oszlopról. A védővezetőre hibaáramot vezetni egy ilyen gányolt szerelésű lakásban életveszélyes!!!!

2018. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez nagyon jó ötlet. A villanyóránál van a szonda letéve. Ez egy önálló családi ház. Az a fura, hogy mindenhova piros alu egyeres vezeték vezet védőcsőben. Nem is értem, 69'-ben nem volt más színű vezeték szabványban!
2018. máj. 2. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Voltak színes vezetékek, de a valószínű az alábbi két eset volt:

1. a kolléga/szomszéd/rokon nem fért hozzá a gyárban a raktárkészlethez, ezért csak egy bundot vetetett, mert mi legyen a maradékkal?

2. a kolléga/szomszéd/rokon hozzáfért a gyárban a raktárkészlethez, de az anyagbeszerző meg csak egyfélét vett mindig, mert nem érdekelte az, hogy mit kérnek tőle

Meg aztán a hatvanasokban az ember nem autóval járt fusizni, az keveseknek volt a kiváltsága. Háromféle vezetéket cipelni villamoson vagy biciklin...


Hanem, azt mondod, hogy a szabványt ismered, aztán meg az áram-védőkapcsolós módszerre, hogy ez egy nagyon jó ötlet - miközben ez a módszer meg benne van a szabvány 5.3.2.1. pontjában, hogy van ez?

2018. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!