Fa ablakkeretet kívülről hogy tudok sötétbarnára festeni, ha helyenként lepattogzott róla a festék, ezért fehér hézagok látszanak?
Nő vagyok és barkács antitálentum. Semmit nem tudok a festésről, ecsetről, festékekről.
Kérlek tehát, hogy gyogyó módon írjátok le nekem, hogy mit vegyek ehhez, mit mi után kenjek, s mindent.
Hálásan köszönöm, ha valaki fáradozik a válaszadással.
A régi festéket le kell csiszolni vagy dörzspapírral, vagy csiszológéppel. Utána alapozóval lekenni, majd a festékkel. Bár már van olyan festék is, amely tartalmazza az alapozót is.
Ha nagyon megnézed, szerintem a youtube-on találsz segítséget ebben a témában.
Ami kell: létra, hosszabbító, hőlégfúvó, spakli (40 mm széles), védőszemüveg, csiszolópapír (pl 80-as), újságpapírok, ecset (kb. 30 mm széles), lenolaj, hígító, rongyok, festék, borotvapenge.
A hőlégfúvóval felpuhítja az ember a festéket és közben a spaklival alátol és tolja le. Egész könnyű feladat, csak arra kell nagyon vigyázni, hogy az üveg közelében nem szabad hosszan dolgozni vele, mert elpattanhat az üveg.
Ha ezt nem vállalod be, léteznek festékmaró szerek, pl.
Ezt rákened a festékre, rajta hagyod egy ideig és a spaklival ugyanúgy alátolsz és tolod le a festéket, mint a hőlégfúvónál. Nem tudom a várakozási időt, én ilyennel nem dolgoztam.
Ezután a faanyagtól függően kb. 80-as / 120-as dörzspapírral fel kell csiszolni a felületet (pl. a vízvetők elég ramaty állapotban szoktak lenni, azokat 80-assal csiszolja az ember). Ha nagyon rossz állapotban van a fa, akkor fatapasszal lehet kiegyengetni a felületet.
Ezután érdemes lenolajjal többször (vagy háromszor, a rossz vízvetőt még többször) átkenni a felületet, hogy szívja meg magát vele a fa (a tapaszolást, ha kell, előtte kell csinálni, különben kiesik az olajos felületből a tapasz). A lenolajhoz lehet egy kis hígítót is adni, úgy jobban beszívódik (ezt hívják félolajnak). Az egyes átkenések között nem kell sokat várni. Meg kell várni, amíg teljesen beszívja a fa az utolsó adag olajat is és már száraz a tapintása (esetleg ronggyal még át lehet törölni, pl. ott, ahol tapaszoltál). Ekkor lehet festeni.
Újságpapírral borítsd be a padlót, hogy inkább arra csepegjen a festék. Én Cellkolor festéket használtam, olcsó és jó. Az első festésnél a festékhez is lehet egy kis hígítót adni (max. 10%). Az ecsetnek csak a hegyét kell bemártani a festékbe és azzal kenni. Nagyon vékonyan érdemes kenni, különben csak megfolyik a festék. Az első festésnél lehet, hogy alig fogsz észrevenni különbséget, annyira gyengén fogja meg a fát. De ez nem baj, sőt, ekkor csináltad jól. Legalább 1 nap teljen el. Ekkor jön a második festés. Ekkor már hígítani nem kell. No, ez már jól kell fogjon. Ezt is vékonyan kend. Ha van még festék, legalább 1 nap múlva nyugodtan felküldhetsz egy harmadik vékony réteget is. Előtte végignézheted a felületet, és ha látsz rajta esetleg rondaságot, arra finomabb csiszolópapírral rámehetsz. Ha ráfolyt a festék az üvegre, 1 nap múlva, amikor már megszáradt, egy borotvapengével könnyedén, nyom nélkül le tudod tolni. Ha néhány csepp a padlóra került, azt gyorsan, még száradás előtt, hígítós ronggyal fel lehet törölni.
Utolsó! Köszönöm a fáradtságodat, így már meg fogom tudni csinálni!
Jó alapos voltál, és így biztos szép lesz az ablakkeretem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!