Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazánt be lehet...

Kondenzációs kazánt be lehet kötni hagyományos gravitációs fűtésre aminek a csövek vastagok?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül be. A kazánban úgy is van egy szivattyú, innentől kezdve a csövek átmérőjétől függetlenül már kényszer-áramoltatott (szivattyús) lesz a rendszered. Amit mindenképp meg kell tenni az ilyen régi rendszereknél, hogy a visszatérő ágba be kell rakni egy mágneses-iszap leválasztót, különben kinyírod a szivattyút.
2018. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Rá lehet kötni de a kazánnak nyomás kell ami gravitációsnál nem igen van. Kell egy hőcserélő a kazán előremenőjébe. Hőcserélő után plusz egy keringető szivattyú. A szobatermosztátot rákötni a kazánra és a keringetőre is egyszerre. De azért kérdezz meg egy hozzértőbbet hogy a régi rendszerrel üzemeltetni mennyire gazdaságos.
2018. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a kérdés 7 éve volt aktuális. Igaz, nem kondenzációs, hanem csak sima turbós kombi készülék lett beépítve, de ez a kérdés szempontjából talán lényegtelen.

A pincében van egy vegyes tüzelésű kazán, amit szerettünk volna megtartani. Néha jól jön fűtésrásegítésnek. És egy korszerűbb gázkazánt is szerettünk volna.

A vegyes kazán szivattyú nélkül gravitációs rendszerben működik. A teljes rendszert nem akartuk átépíteni anyagi megfontolásból.

Egy fő bökkenő van, hagy a gravitációs rendszer nyitott rendszerben működik. (A vegyes kazán kezelési útmutatója egyenesen tiltja zártba kötni.) A gázkazánnak viszont túlnyomás kell, azaz zárt rendszer. 1-1,5 bar rendszernyomás alatt el se indul.

Így az lett a megoldás, amit a második írt.

A gázkészülék egy megfelelő teljesítményű rozsdamentes lemezes hőcserélővel le lett választva. A fűtési oldalon be lett építve egy szivattyú a termosztátra kötve. A szivattyú elé egy 100 mikronos visszaöblíthető vízszűrő.

Így működik már 7 éve minden gond nélkül. Ez tűnik a legkisebb átépítési és beruházási költségű megoldásnak.

2018. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van élet a hőcserélőn túl is. A szilárdtüzelésű kazánt lehet zárt rendszerbe kötni, ha beépítünk egy visszahűtő kört. [link] Legalább négyféle visszahűtési mód létezik amit alkalmazni szoktak, direkt szelep csak az egyik. Szerintem lényegesen olcsóbb, és energiatakarékosabb megoldás mint hőcserélő + szivattyú. Mellékesen zárt rendszerben is működik a gravitációs cirkuláció, nem csak a nyitottban. Ettől függetlenül van kockázata ha kazánokat összekötözgetünk, mert ha kizárjuk a szilárd tüzelésűt, és mégis begyújtunk, akkor abból nagy baj lehet. Ezeknél a megoldásoknál az a korrekt eljárás, ha minden hőtermelő egy közös nagy pufferre dolgozik, ami egyben ellátja a hidrováltó funkciót is, és abból szedjük ki a fűtést. Ebben az esetben nem kell kizárni a rendszerből semmit sem, meg van oldva a tágulás, túlnyomásvédelem.
2018. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem vékony csöves van. Először zártra csinálták de én nyitottá tettem. Így is működik. Fő a biztonság. Van pufferem is így baj nem lehet. Plusz semmilyen csapot nem iktattam be . Álltalában abból van a baj ha csapokat kell nyitnibzárni ha gáz vagy vegyes van használva felvátva. Sztán egyszer elfelejt valaki csapot nyitni. Én ezt két visszacsapó szeleppel oldottam meg. A gáz nem tud a vegyesre dolgozni a vegyes meg a gázra. Tökéletes
2018. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gravitációsnál az a baj, hogy nem tudja nyitni a visszacsapót. "Bírószeleppel" lehet esetleg kísérletezni.

Ha meg szivattyús, akkor kell egy szünetmentes áramszünet esetére és/vagy biztonsági hűtőkör.

2018. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!