Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kivitelező át akar engem...

Kivitelező át akar engem verni pince felújítás után! Most döbbentem rá, hogy a felszámolt anyag ár 3x több mint a valós, viszont max mennyit kérhet el a munkadíjért?

Figyelt kérdés

Hülye vagyok így utólag, hogy ezt az árajánlatot fogadtam el, de köteles vagyok utólag kifizetni szerződés/aláírás nélkül?

Mi a MAXIMUM reális ár amit egy kivitelező (5 embert foglalkoztatott) elkérhet ezekért a munkáért... Az enyém ennyit kér:


Aljzatkiegyenlítés/padlopon 932 Ft/nm

Burkolás 4959 Ft/nm

Laminált padló lerakás 2056 Ft/nm

Fal festés 2 rétegben 1045 Ft/nm

3 Ajtó alapozás/festése 2800 Ft/nm

Lépcső betonfestése 2260 Ft/nm

Csőmázolás (falfestékkel) 494 Ft/nm



2018. márc. 14. 04:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb ez a reális ár
2018. márc. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs maximum, mindenki annyiért vállal el egy munkát, amiennyiért akar.

Ezek a számok amúgy sem mondanak semmit, mert ha egy meló pl. gyorsan kell vagy éppen nagy szívás akkor nyilván többet szokás érte kérni. Nem azt kell nézni, hogy a másiknak mennyiért csinálták, mert nála lehet, hogy tök más volt a helyzet.

2018. márc. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ajánlatot elfogadtad, a munkát elvégezték akkor köteles vagy kifizetni az ajánlatban szereplő összegeket amik teljesen reálisak.
2018. márc. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!


Az árajánlatban szereplő anyag árak nagyon eltérnek a valós áraktol... Ez jogos?


Pl. a betonfesték az árajánlatban (anyag ár) 35.000 Ft. amit végül is én vettem 4000 Ft.-ért. Ez majdnem 10x-es ár!


5x 14L festék fogyott ami kb. 22.000 Ft. + glett. Az árajánlatban a festék anyag ár 89.000 Ft.!


Több példa is van erre, de most tényleg, ennyi hasznot csak nem rakhat rá, nem? Az elején azt mondta jobban járok, ha ők veszik az anyagot mert 30%-al olcsóbb... Nem ezt látom.

2018. márc. 14. 07:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi így látatlanban nem tudunk ehhez mit mondani... így, hogy nem ismerjük milyen anyagokról beszélsz stb stb...
2018. márc. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Reális. Én is kb ennyit fizettem pár éve
2018. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is egy szerzödés kötelezö, utólag nem lehet megváltoztatni.


De ha van számlád arról, hogy az anyagokat te vetted, akkor ezeket nem számlázhatják fel neked még egyszer, azaz amit te vettél, az az ö számláján nem szerepelhet, kivéve, ha nem tudod igazoni, hogy te vetted meg.


A munkadíj meg megállapodás kérdése, azon nem lehet vitatkozni!

2018. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a válaszokat. Az a tanulság ebben, hogy több árajánlatot kell kérni legközelebb és nem a legelsőt elfogadni.
2018. márc. 14. 09:52
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!

A munkadíj részével nem tudsz mit kezdeni, mert ha ő egymillió/m2 áron vállalta és te elfogadtad, akkor annyit kell fizetned.

Viszont az anyagárat simán megreklamálhatod, azoknak nagyjából mindenütt egységes az áruk és mivel szóban arról tájékoztattak, hogy az általuk vásárolt még 30%-al olcsóbb, én biztos, hogy csak annyit fizetnék az anyagra.

A szóbeli ajánlat is ajánlat, ahogy a szóbeli szerződés is szerződés, csak nehezebb bizonyítani.

De neked nem is kell bizonygatnod semmit, mert ilyen mérvű (tízszeres!) átverés esetén biztos nem fog bírósághoz fordulni.

2018. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

9-hez még:

Egyébként a munkadíj is erősen túlkalkulált, ezért is érte meg neki ÖT embert dolgoztatni.

2018. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!