Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkonvektor, hány helységet...

Manócska1 kérdése:

Gázkonvektor, hány helységet fűtötök vele és mennyit fizettek havonta?

Figyelt kérdés
gázkonvektor,helység,fűtés,fizetés,havonta

2018. febr. 23. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

2 éve csak a konyhából fűtök a sütővel, sokkal erősebb meleget ad, 25% a fűtési megtakarításom. Pedig nem a konyhában alszom, hanem egy 100 légköbméteres szobában mellette.:)

Melegvíz és tűzhely megy még gázról, évi 80 000 Ft kb az össz. gázfogyasztás.

2018. febr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a fűtés és főzés megy gázról, a lakásom 48 m2, összesen 2 konvektorral. 3467 forint havonta az átalány (25 m3), nem szoktam ráfizetni az év végén.

Alul-felül-mellettem fűtenek. a lakásom nagyrészt déli fekvésű, ablakokat cseréltettem és nem vagyok fázós. A konvektorok szinte csak alapjáraton mennek.

2018. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a konyhai sütődolog azért necces. De te életed, te tudod!
2018. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2018. febr. 23. 11:29
 5/12 Gryphon válasza:
nalunk volt 3 is. hideg honapokban kifutottunk 30 ezreket. nyilvan sokmindentol fugg. pl szigeteles. de egy modernebb rendszerrel jo par ezret lehet sporolni. igaz nagyon draga. amellett a konvektornak 8x szazalek a hatasfoka, ami nem tul jo. en nem bantam meg h lecsereltem
2018. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3: Miért?
2018. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező !

Elnézést az off-ér, de az 1-es válaszát nem tudom szó nélkül hagyni.

Kedves 1-es válaszoló azt tudtad, hogy minden nap az életedet kockáztatod azzal hogy a sütővel fűtesz.NAGYON remélem hogy másoknak nem csináltál kedvet hozzá, ugyanis a gáz égésterméke szénmonoxidot tartalmaz amit így is neveznek: A csendes gyilkos.

2018. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
7: De miért? Ha van benne egy csirkecomb, akkor mennyivel kevésbé életveszélyes, hogy megy egy sütő? A csirkecomb veszélyességcsökkentő tényező? Nem értem.
2018. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

7: Egyébként legtöbbször van benne étel, és annak a hője hasznosul a levegő melegítésére, és annyi fűtés elég, hiszen 2 éve jellemzően 8-12 fokos teleink voltak, szóval nem volt szükség fűtésre, gyakorlatilag ezt akartam, elmondani evvel, nem kellett külön a fűtést bekapcsolni.

Szóval ha egy sütő ennyire veszélyes, miért szabad használni?

Te mivel sütsz akkor?

A nagymamám napi 11 órán át süt egy 2 nm-es konyhácskában, tehát kb. 5x annyi ideig megy nála a sütő, mint nálam. Az nem életveszélyes?

Nálam 240 légköbméteren oszlik el az égéstermék (60 nm és 4 m belmagasság), és szellőzik ezen felül a konyha ablakon is.

2018. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy konvektor 6-8 ezer/hó a nagyságától és az időjárástól függően, normál használat mellett.

Az egyik szobánkban a legnagyobb teljesítményű duplacsöves van, az fogyasztja a legtöbbet.

Összesen 4 konvektor van a lakásban, csak 3 van bekapcsolva, a 3 szobában. Az előteret, étkezőt, fürdőt az előtérből fűtjük fatüzeléses kandallóval.

Egész évben fizetünk átalányt, havi 13ezret, ez általában elég szokott lenni, mert nyáron nem fogy a gáz, így a 26ezer elég a téli hónapokra.

Ha minden konvektor menne, akkor 34ezer lenne a havi, azaz 17ezer/hó az átalány.

(Szigeteletlen családi ház, 80m2)

2018. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!