Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beton temető sírváza ragasztás...

Gyula1971 kérdése:

Beton temető sírváza ragasztása mivel?

Figyelt kérdés

50-éves sírváza, repedés mentén szétjött. A fagyálló csemperagasztó nem fogta meg.

Nem hiányzik belőle,csak formailag akarom összeragasztani.

Művirágtartónak,víz nem lesz benne.


2018. febr. 5. 18:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Kőváza a helyes neve.


[link]

2018. febr. 5. 18:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
csemperagaszto, de csodara ne szamits, valoszinuleg 1 telet fog maximum tulelni.
2018. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mivel ragaszd, ha a fagyálló csemperagasztó nem fogta meg, viszont biztos lesz aki tudja.

Ellenben javasolnám, hogy ragasztás után a talpánál (amennyiben szabálytalan alakú és van talpa) vagy ahol van a repedés, ha nem végig repedt, tekerd körbe több rétegben, jó szorosan, valamilyen nem rozsdásodó, vékony dróttal.

Utána még le is festheted, fehérre vagy szürkére, akkor nem lesz feltűnő.

2018. febr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Epoxi ragasztó
2018. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet azt a vázát ragasztani, de az a kérdés, hogy megéri-e "bajlódni - kínlódni" vele. Lehet, hogy olcsóbb és egyszerűbb lenne új beton vázát készíteni.

A kérdező mondja, hogy : művirágtartónak lesz a váza víz nem lesz benne. Kérem szépen, amikor az eső esik az bele esik a vázába is, hiába van a vázában "csak" művirág. A vázában lévő víz , megfagyhat és szétnyomja a vázát.

Ha minden képen a régi váza megjavítása a cél, akkor én úgy csinálnám, hogy : Bemennék a csempeboltba és vennék egy jó minőségű csempe ragasztót. Van egy folyadék szerűség, sajnos a nevét nem tudom, de a csempe boltban tudják miről van szó, lakásban , fürdőben, csempézésekor ezzel a folyadékkal kell a poros betont egy nappal a csempézés előtt átkenni. Egy ilyen folyadékot vegyél, kend be a váza ragasztandó részét ezzel a folyadékkal, majd másnap kenjed rá a csempe ragasztót és össze kell , hogy ragadjon az a váza. Persze látnom kellene azt a repedést is , hogy pontosabb ötletet tudjak adni. Tudom ezt most nem tudjuk kivitelezni. Na szóval, az is lehet, hogy a ragasztási eljárás megkezdése előtt egy FLEX Betonvágó koronggal meg, illetve végig kellene vágni azt a repedést a vázán, hogy majd abba a résbe beleférjen a ragasztó, azaz a kiszélesített repedésbe több ragasztó fér bele , így könnyebb ragasztani.

2018. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétkomponensű műgyanta vagy savmentes sziloplaszttal javítható.
2018. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott kint a sírnál a nulla fokban semmivel nem tudod megragasztani.

A fagyálló csemperagasztó nem azért fagyálló, mert fagyban is megragad, hanem ha már megkötött, akkor utána bírja a fagyot is.

A működéséhez 5-10 fok közti minimum hőmérséklet kell, optimálisan 15-20 fok közt dolgozik. Szóval a kővázát haza kellene vinni meleg helyre, és amikor átmelegedett a váza is és minden kellék, akkor megragasztani. És a ragasztó előírása szerinti ideig kötni hagyni a meleg helyen.

2018. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az is lehetett a baj,hogy a helyszínen gyorsan megragasztottam,azt pár óra múlva jött a mínusz 5 fok.
2018. febr. 6. 16:13
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

A csemperagasztó nem vízálló el fog válni. Láttam már ilyet. Nem erre van. A fugázó sem teljesen vízálló. Ezek kis vízterhelésre vannak és átáznak.


Olyan szerelési ragasztót kell venni ami kövezetfélékhez is jó és kültérre is. Vagy ugyanilyen kétkomponensű epoxy ragasztót. Választék az bőven van, szerszám és barkácsboltokban.


Előtte totál meg kell a ragasztandó felületeket tisztítani, hogy ne a kosz tartsa össze. Magasnyomásúval.

2018. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!