Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A lambériás padlásteret...

Szalay kati kérdése:

A lambériás padlásteret szeretnénk leszigeteltetni, fújható PUR habbal. Vannak-e vélemények?

Figyelt kérdés
Padlásteres házunk van, ami ráadásul galériás is. Tehát minden meleg a padláson köt ki. Le van ugyan szigetelve üveggyapottal, de szerintünk azt már régen széthordták a verebek. Be szeretnénk PUR habbal fújatni a lambéria és a cserép között. Cserép leszedéssel, vagy beinjektálással??? Van valakinek véleménye erről az eljárásról? Esetleg egy megbízható cég, aki aránylag olcsón, de megbízhatóan dolgozik??? Előre is köszi!!! :)

#purhab #teőszigetelés
2018. jan. 17. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem tennék ilyet. Ha egyszer át kell lécezni a tetőt mit csinálsz?
2018. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ácstól kérj véleményt, mert ő szakember és kérdezd meg, h milyen lehetőségek vannak!
2018. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a technológia nem erre van kitalálva.


Ha alulról fújod és a cserép felől nincs fólia, akkor semmit nem ér a szigetelés + a cserepet is felnyomhatja.


Ha a cserép felől fújnád, akkor már tehetnél oda rendes kőzetgyapotot, fóliát, és új léceket.


Akkor ugye, megint csak minek a hab?

2018. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Miért ne lehetne a tetőt átcseréplécezni?

Mint a mellékelt kép is mutatja, meg lehet tenni.

Nyilván a cserép leszedésével.

Nekem a mennyezet a tetőtérben lambéria. Nekem is volt kőzetgyapot 15 centis. De nem ért semmit, mert mint utólag a kiszedésénél kiderült, a fóliát olyan trehányul rakták fel, több helyen nem volt átfedés, rögzítés pláne nem, szóval simán átment rajta a levegő, és az egész ház átszellőzött ezen keresztül. Hiába építették be az egyik legjobb lambda értékű kőzetgyapotot, ha a levegő mögé kerülhetett. Egy 20 évesen vásárolt házat újítottam fel így 5 éve, és több jó döntés közül az egyik éppen ez volt, hogy "zárt cellás fújt habbal" hőszigeteltettem a tetőteret.

Nem volt olcsó. Sőt, drága volt. De megérte.

De ha összeadod a költségeket, a kőzetgyapotot, a fóliát - akkor már nem is olyan túlzottan drága.

Vízálló és vízzáró, légtömör és lépésálló. És jobb a hőszigetelő képessége, mint bármelyik kőzetgyapotnak.

Egyedül az UV-t nem állja!

Nagyon elégedett vagyok vele, ha gondolod el is jöhetsz megnézni.


[link]

[link]

[link]

2018. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!