Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől bugyog a cső, ha leáll...

Mitől bugyog a cső, ha leáll a gázkazán keringetője?

Figyelt kérdés

Nyilván levegős maradt a rendszer, de ha megpróbálom feltölteni, rögtön jön a túlfolyón a víz, mintha teljesen tele lenne. Nemrég kellett egy alkatrészt cserélni, akkor lett a rendszer leeresztve, majd újra feltöltve. (Tágulási tartály a padláson.) Gázkazánnal fűtünk, ami ugye keringeti is a vizet. Míg üzemel, csendes a rendszer, ám miután a kazán kikapcsol, és a keringető kb két perc után leáll, a legvastagabb csőből mindig pár másodpercnyi hangos buggyanások hallatszanak, olykor erre ébredek föl éjjel. A cső a pincébe vezet, ahol a vegyestüzelésű kazán áll, az most le van kapcsolva a rendszerről, csak nagyritkán használjuk, a szezon elején, mikor még csak keveset kell fűteni.

Körülnéztem a pincében a kazán és a csövek környékén, sehol nem csöpög. Igyekeztem csurig tölteni a rendszert, de a bugyogás maradt.

A szerelők tanácstalanok.

Mit tegyek, hogy ismét csendes legyen?



2017. nov. 26. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Tágulási tartály és túlfolyó egyszerre???

Azt mégis hogyan?

2017. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A tágulási tartály fent van a padláson. A túlfolyó meg a pincében, azon át eresztjük le a vizet a rendszerből, ha szerelés miatt szükség van rá.

Amikor lent a pincében megnyitom a csapot, hogy feltöltsem a csöveket-radiátorokat, és azok tele lesznek, ezen a "túlfolyón" kezd jönni a víz, ha már tele van.

Lehet, hogy nem ez a hivatalos neve, elnézést.

2017. nov. 26. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Feltölteni a rendszert akkor lehet, amikor a keringető szivattyú nem működik. Ellenőrizni kell, nincs-e (esetleg) elzáró szelep a tágulási tartály és a rendszer között, ha van, akkor annak feltöltés alatt nyitva kell lennie. Meg kell keresni a légtelenítő szelepet és ki kell nyitni (ha nem automata légtelenítőről van szó). Nagyon lassan kell tölteni a rendszert, hogy az esetleg csak résnyire nyitott radiátor szelepeken át legyen képes átjutni a levegő ill. a víz. Eközben érdemes ellenőrizni, hogy a légtelenítő szelepen át jön-e ki a rendszerből levegő (hang alapján vagy a csővégre húzott és vízbe merített gumicsőből jönnek-e buborékok). Amikor a túlfolyón megjelenik a víz, akkor a feltöltő csapot azonnal zárni kell és a légtelenítő csapot is (ha nem automata légtelenítő van felszerelve). Ha nem megfelelő a légtelenítő rendszer, akkor előfordulhat, hogy a túlfolyón át kiáramló víz közlekedőedény elv alapján leszívja a víz egy részét a rendszerből, ami ennek megfelelően újra belevegősödik. Ilyenkor télidőben a bejövő hideg vízben annyi gáz van oldva, hogy a fűtési rendszer üzemelése alatt a vízből eltávozó levegő picit megint belevegősíti a rendszert. Ilyenkor a légtelenítő csapon át az kiengedhető (pár perccel azután, hogy a keringető szivattyú leállt).
2017. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztosan maradt még levegő a rendszerben,és ki fogja magát dolgozni .A vegyes tüzelési kazánban is maradhatott,ha ez nincs teljesen kizárva a rendszerből .
2017. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ilyen légtelenítő van beszerelve, tudtommal ez automata: [link]

Viszont el volt fordítva alatta a piros csap, most kinyitottam, remélem, pár nap alatt ezzel megoldódik a dolog.

2017. nov. 27. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól értelmezem, csap van az automata légtelenítő előtt a csövön? ha igen, akkor azt hagyd nyitva, pont az a lényege, hogy automatikusan, magától kidolgozza a levegőt. Nálam az összes radiátoron van ilyen, soha nem levegős a rendszer, nagy ritkán fűtési szezon elején szisszen némelyik egyet-egyet.
2017. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!