Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házi vizmű + városi viz,...

Explorerd kérdése:

Házi vizmű + városi viz, nyomás kiegészitésre?

Figyelt kérdés
Adott egy házi vizmű,1,5bar nyomásra van állitva mert nagyobb nyomás esetén vizhiány lép fel a kutban. Adott egy városi 5bar viznyomás. Egy visszacsapó szelep be lett iktatva a kut tápvizvezetékére. Adott egy 5 fürdőszobás családi ház, és kevés ez a nyomás. Tervbe került egy 1-2 ezer literes viztartály puffer, és egy ujabb szivattyú magasabb nyomásra állitva, és igy a puffer tartályból gond nélkül tudna müködni, nagyobb báron. De ez tartályokon, és azok elhelyezésének problematikáján, még egy ujabb vizművet is igényel, ez költségesebb. A kérdés hogy nem e lehet egy állitható visszacsapó szeleppel, a városi vizhálozattal, összekötve, rásegiteni a jelenlegi vizmű nyomására? Visszacsapó szelepet kapna a városi viz táp cső, vissza termelni még véletlenül se lehessen, és egy 1bar alá eső nyomásnál nyitna a városi vizből a szelep. Kinek mi a véleménye? Mi lenne pontosan ez a szelep?

2017. nov. 6. 06:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

5 bar kevés??????

Az kb a 20. emeletig megy fel!

Nem a nyomás kicsi ott, hanem a vízvezetékszerelő volt balfék és túl vékony csövet tett be.

5-nél följebb ugyan lehet menni, csak épp erre terveznek MINDEN vízszerelvényt, kezdve a csappal, meg a bojlerral meg a wctartályjal, stb.

2017. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a víz a kevés. Szerintem sehol nincs 5barnal több. :D Esetleg ha minden egyszerre használja a vízet, de akkor is kétlem.
2017. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hálózati víznyomással nem tudsz "rásegíteni" a házi vízmű nyomására. A különböző nyomások kiegyenlítődnek, nem pedig összeadódnak! És ezen még a visszacsapó szelep sem segít.

Ez pont olyan, mint amikor azért nyitod ki az ablakot, hogy a kinti 5 fok hozzáadódjon a szoba 20 fokos hőmérsékletéhez.

2017. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott, hogyan lehetne mégis megcsinálni:

A puffertartályt feltöltöd a házi vízművel 1,5-2 bárra. Amikor feltöltött, ráengeded a hálózati nyomást, az 5 bárt.

Amikor kiürül, megint töltöd a HV-vel, majd ismét a hálózattal.

Ez a vezérlés egyszerűen megoldható egy kontrollerrel, egy mágnesszeleppel és két visszacsapó szeleppel.

2017. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Szerintem a puffer nem fűg kiürülni, csak a kútvíz kifolyik és helyére kevert víz kerül.


De amúgy a kérdező szerintem azt szeretné, hogy alból a kút vizét használja és ha kicsi a nyomás, rákeveri a vezetékes nyomását.


De sajna ez sem így működik.


Miért nem jó neked a vezetékes víz? Összetenném a kezem, ha nekem lenne. Nem kéne egy egész saját vízmüvet fwnntartanom.

2017. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 bár még a hálózatban sincs,kb 3.5 csak .

5 bár annyit jelent,hogy a vizszint teteje a csőben 50 m magasan lenne .

A kútból kivett vizmennyiség nem a nyomástól függ ,hanem a szivattyú teljesítményétől .

2017. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Üljél le, egyes!
2017. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem, a kérdező elsődlegesen (gondolom anyagi okokból) annak a kútnak a vizét szeretné használni, ami nem képes kielégíteni a fogyasztását, ugyanakkor van vezetékes vize is, korlátlan mennyiségben. A két rendszert nem lehet összekötni hogy egyszerre működjön úgy hogy a magasnyomás "rásegítsen" a kisebb nyomásra. Az történne, hogy a hálózati 5bar felnyomná a hidrofort 5bar-ra, és az 1,5bar-os nyomáskapcsoló csak akkor szólalna meg, ha a hálózati víz nyomása leesne 1,5 bar alá. Ez két esetben történhetne meg, az egyik amikor vízhiány lenne (öt évente egyszer), vagy ha a hálózati víz nyomását levennénk egy nyomáscsökkentővel 1,5 bar alá. Ekkor az történne, hogy amikor a víz elfogy a kútból, akkor a hidroforban leesne a nyomás, és magától beáramlana a víz a hálózati oldalról a rendszerbe. Ha csak azért van 1,5 barra véve hidrofor nyomás hogy ne fogyjon annyi víz, akkor ez egy teljesen felesleges mutatvány volt, mert a víz térfogata nem változik a nyomástól, 5 baron is annyi víz fog kifolyni, mint 1,5 baron, legfeljebb gyorsabban. Ha én ilyen teljesen illegális kókány munkát végeznék, akkor a hidrofort felsőt 4barra állítanám, az alsó nyomást 3,2-re, a hálózati víz nyomáscsökkentőt 3 barra. A kútba pedig raknék egy úszó szintkapcsolót, hogy amikor elfogy a víz a kútból kapcsolja le a hidrofort. A korrekt megoldás az lenne, ha a hálózati vizet nem kötnéd össze semmilyen formában a kútvízzel, hanem egy kis átemelő szivattyúval egy felszíni tartályba folyamatosan gyűjtenéd a kútvizet, és erre a tartályra kötnéd a hidrofort. Ekkor a fenti tartály pufferként funkcionálna, éjjel-nappal töltögetné apránként az átemelő szivattyú,a hidrofor meg kielégítené az azonnali nagy fogyasztókat.
2017. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!