Kémény megszüntetésa óta penészedik a lakás, mivel lehet tenni ellene költséghatékonyan?
Amióta leszerelésre került a nyílt égésterű gázbojler, melynek folyamatos gyújtólángja biztosította a fölfele szálló légáramlást, a negatív légnyomást, így a lakás nyílászáróinak résein történő légbeáramlást, azóta megjelent a penész a hűvösebb falrészeken, ahol azelőtt nem volt jellemző. A páratartalom a komfortzóna felső határának közelében mozog, azaz kissé sok.
Az elavult működésű bojler télen nem előnyös, mert hideg levegő beáramlását okozza. Nem komfortos, nem gazdaságos. Résszellőzők nem biztos. hogy elegendőek lennének, és szintén csak a hideg levegőt vezetnék be.
Költséghatékonyságot és komfortot jelentő hővisszanyerős szellőzőrendszer beszerelési költségeinek utána sem néztem még, biztosan jó drága lenne.
Milyen hatásos módszert tudnátok javasolni olcsóbban, mik léteznek még?
A lakás régi építésű tégla.
1-es, köszönöm. A nyílászárók már műanyagok, éppen ezért nem húznak, nem írtam, de nem a közelükben tapasztalható penészedés.
2-es, igen, ez is lehet egy opció.
3. Köszönöm. Előbb nem túl szimpatikus, viszont utóbbi rengeteg pénz.
Én is ettől félek, pont most lett lecserélve a régi kazán kondenzációsra és az ablakok is műanyagra. Az talán megoldás lenne, ha kívülről szigetelve lenne a ház, de ez egy társasház, nem egyedül döntök a szigetelésről és hát ahhoz az elhatározáson, szavazatokon kívül rengeteg pénz is kell.
Az előző lakásunk pont emiatt penészedett, ott Trotec márkájú elektromos páramentesítőnk volt, ami nagyon hatékony, eltűnt a penész, de azért itt már nem igazán akarnék ilyet, csak végső esetben.
Mi is néztük a hővisszaverős szellőzőrendszert, de rohadt drága. Szakemberrel is beszéltünk, lemondtunk róla a költségek miatt.
Azt nem tudom, hogy fog-e penészedni, bízom benne, hogy nem. Beépíttettünk két ablakba is résszellőzőt, bár ez sokszor nem elég. És a tanácsokkal ellentétben sokszor a rengeteg szellőztetés sem elég, saját tapasztalat.
Én a fürdőbe be akarok építtetni páraelszívó ventilátort, nem tudom még, mennyire lesz hatékony. És veszünk szárítógépet, hogy a ruhák ne ontsák magukból száradás közben a párát. Ha ez sem segít, akkor marad az elektromos páramentesítő. Csak nappal kell használni, éjjelre ki lehet kapcsolni, nem túl hangos és kb. 2000,- Ft plusz villanyszámla havonta.
Köszönöm utolsó!
Igen, ez reális.
Az elektromos páramentesítő elméletileg egyszerűen kivitelezhető. csak a megfelelő méretűt kell beszerezni ami arra a légköbméterre/négyzetméterre ajánlott... Nekem egy ilyen van: [link]
kb 60 négyzetméterre ajánlott..És igazából csak van kimondottan esős időszakban megy sokat ősszel meg tavasszal. Télen sokszor elég 1-2 óra...A fogyasztása 400w. és nem árt néhány páratartalom mérő beszerzése. Ha tartósan 60 százalék felett van a páratartalom elindul a penészedés. 70% felett nagyon hamar kialakul. ha 50% alatt tudod tartani akkor NINCS penész!!sehol...
Mi is társasházban élünk, két hideg sarkunk van, ami penészedett. Eleinte nem volt konyhai elszívónk, fél év után cseréltettük ki az előző lakó által itt hagyott konyhabútort, ezt kiakartuk várni a szagelszívóval. A konyhai hideg sarok penész problémáján ez rengeteget segített! Nem mondom, hogy tökéletes, de látható az eredmény.
A fürdőben lecseréltük a szellőző ventilátort, így ott is javult a párahelyzet. Minden reggel és este kinyitjuk az összes ablakot pár percre, illetve ha mosunk, akkor teregetésnél bekapcsoljuk a klíma páramentesítő funkcióját. Azért nem ér fel a rendes páramentesítővel, de jobb, mint a semmi. Az idei telet megpróbáljuk így átvészelni penész nélkül, aztán ha ez kevés, akkor veszünk egy rendes páramentesítőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!