Hogyan tudnám lebeszélni apósomat a szobák belső szigeteléséről?
A fejébe vette, hogy belülről 5 cm hungarocellel kibéleli a hálószobákat, ráadásul ez egy 60-as években téglával kibővített paraszt ház, a két szoba fala az utca felől vályog.
Félek, fel fog vizesedni a fal, aztán berohad az egész.
A vicc az, hogy lenne pénz kívülről körbeszigetelni a házat, de sajnálja rá.
Úgy értem belső hőszigetelésről van szó .Ha külső hőszigetelés van ,a fal felvízesedését ez sem oldja meg hisz a fal alulról szívja vízet .
Mi gipszkaron falat rakattunk,alá 5cn kőzetgyapot .
Ilyen helyre,ahol vizesedés léphet fel ,vízálló hungarocelt ragasztanak .Zöld a szine,de nem 5 cm .
Nem az itt a legnagyobb baj, hogy belülről akar szigetelni hanem az, hogy polisztirollal.
Vályog falat csak kőzetgyapottal, vagy speciális szellőző höszigeteléssel lehet szigetelni.
Ha már belülről akar szigetelni, akkor használjon olyan anyagot amit arra találtak ki.
A legjobb az, ha szigetelési rendszerben gondolkodik és a technológia által meghatározott valamennyi elemet beépíti. Pl. párazáró vagy pára áteresztő fóliák, megfelelő szigetelő anyag a hozzá tartozó ragasztókkal.
Egyébként kevés esélyed van rá hogy meggyőzd ha egy mindenhez értő Mekk Mester az apósod.
A vályogfal igényli a fűtést. A fűtetlen vályogfal átnedvesedik és hamar tönkre megy. A belső hőszigetelés elzárná a falat a fűtéstől és nyirkos hideg maradna télen (nem a lakás, hanem a tartószerkezet, a fal), a nedves agyag képlékennyé válna és statikailag meggyengülne. Néhány fűtési szezon után repedések és üregesen kongó vakolat hívná fel a figyelmet erre a problémára.
Továbbá a vályogfal jótékony tömegét -hőtároló képességét- kizárnád a lakásból. Nyáron gyorsan átmelegedne a lakás. A szakirodalom barakk hatásnak nevezi a jelenséget. Hasonló lenne a nyári "élmény" mintha egy tetőtéri lakásban élnél. Légkondi nélkül 30 C, ami alváshoz nem nevezhető optimálisnak. Persze a vályogfal is megadja magát a melegnek, de nagyon nem mindegy, hogy rögtön az első kánikulai napon, vagy egy hét után.
A sornak még nincsen vége, a vályog kedvező páraszabályozó hatását is kiiktatnád. Néha túl száraz lenne a lakás levegője, néha túl nedves. A vályog ugyanis csillapítja az ingadozást.
Belső hőszigetelés hétvégi pihenéshez használt házaknál javasolt, illetve ahol a ház külső homlokzatának műemlék jellegének megőrzése miatt nincs mód külső hőszigetelésre.
Szerencsére nem vállalta be neki senki, annyira tele vannak melóval a mesterek. De teljesen komolyan gondolja. Azt mondogatja, harmad pénzből kijön és ugyan olyan jó, mint kívülről.
Amúgy tényleg mindenhez ért :)
Volt vagy 20 munkahelye életében
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!