Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok haladni a felújítással, mert leáztattak?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, ahol kb. fél évig a nagymamám lakott. A nagymamám sajnos elhunyt,így elkezdtem felújítani. A fölötte lévő lakás üres, az elhunyt tulajdonos dédunokája jár oda bulizni hétvégente. Az egyik ilyen alkalommal leáztatták a lakást, ami egyébként kb 7 hónapja lett kifestve.

A fürdőben hatalmas folt van a falon, a konyhában több kisebb. Felhívtam a srác édesanyját, hogy csöpög a víz a falból, jöjjenek a lakáshoz, mert lenne miről beszélnünk. A srác megnézte a fürdőt, azt mondta biztosan a szennyvízcső repedt meg, hívjak vízvezeték szerelőt aki megcsinálja. Egyértelműen tagadta, hogy ő okozta a leázást. Amikor a fenti lakásban elzárta a vizet, megszűnt a csöpögés.

Felhívtam a közös képviselőt, aki szerelőket küldött, hogy nézzék meg mi a helyzet.

A szerelő megállapította, hogy a ház fővezetékének egy részét ki kell cserélni - ezt fizeti a ház - illetve a fenti lakásban a wc és kád csöveit cserélni kell, ez a felső szomszéd saját költsége lesz. A szerelők azt ígérték, nálam pikk-pakk kibontják a falat, kicserélik a szükséges csövet, jön a kárszakértő felmérni a helyzetet, majd küldenek egy kőművest aki betömi a lyukat.

Eltelt nagyjából 2 hét, hívogattam a vízszerelőket, mikor fog valami történni. A fürdőhöz illetve a konyhához nem nyúlhatok - különben ugrik a kártérítés, a szobán és előszobán már dolgozunk.

A szerelők egyeztettek a közös képviselővel, hogy mikor állhatnak neki a munkának. Ő azt mondta, hogy egyszerre kell megcsinálni a javítást nálam, illetve a felső lakásban, de azt ugye a tulajdonosnak kell fizetni, aki nem tudja mert erre nincs pénze.

Van egy olyan lehetőség, hogy a ház megelőlegezi ezt a pénzt, egyszerre elvégzik mindkét lakásban a javítást, de ehhez alá kell írni a tulajdonosnak egy papírt, hogy ezt kiszámlázzák neki közös költségben, részletekben persze. Tudomásom szerint erre ő nem hajlandó.

Amíg a konyha és a fürdőszoba nincs kész, nem tudok beköltözni, de a rezsit fizetnem kell.

(Fürdeni még tudnék, de a konyha jelenleg tök üres, festés előtt nem veszek oda új bútort).


Hova fordulhatok, ha a szép szó már nem használ, illetve a közös képviselő sem tud hatni a szomszédra?

Hallottam olyat, ha valaki nem működik együtt ilyen esetben, levágják a fővezetékről, és nem lesz víz a lakásban. De a lakás üres, emiatt a tulaj nem fog beengedni senkit, pláne nem a vízszerelőt.


Minél tovább húzódik az ügy, annál több károm keletkezik (üres lakásra rezsiköltség, lassan itt a fűtés szezon stb.)


Köszönöm szépen a normális válaszokat!


2017. szept. 3. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogtok tudni csinálni csak azt hogy a közös képviselőt rábeszeled állja a társasház a ktget, bár sztem nem megy bele nem tudom milyen összeg de talán még úgy jársz jobban ha te kifizeted a felső szomszéd ktgét ha használni akarod a lakásod. Nekünk az előző lakásban teljesen hasonló ügy volt. Végül a szomszédok megelégelték és kifizették.mondták hogy majd polgári perben behajtják rajta mivel ügyvédnél is jártak ezt tanácsolta nekik de nem lett belőle semmi mert a felső szomszéd csóresz és gyűjtöhető még jó hogy beengedte a vízszserelőket a házba
2017. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minket annyiban érintettaz ügy hogy a wcben minket is eláztattak picit de az nem volt vészes így en nem tettem semit csak a szomszéd akarta hogy fogjunk össze. Amúgy nálunk az enyém is megcsinálták de azt a biztosító fizette. Ám ha a csóvet nem cserelik a felső szomszédnál ki tudja mi lett volna még.
2017. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A felső lakásban történő javítást a ház nem fogja kifizetni, max megelőlegezni. Én meg pláne nem fizetem ki.


Ha a szomszédnál nem történik semmi, lehet hogy felújítás után újra meg újra le fognak áztatni.

Nekem meg nincs kedvem havonta festegetni. :(

2017. szept. 3. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

A felső lakó KÖTELES beengedni a szerelőket, ez társasházi szabályzatban is benne van.

A társasház előlegezze meg a költséget, számlázzák ki neki a részletfizetési feltételekkel és határidővel.

Ha nem fizet, akkor a társasház fizetési meghagyást küldet neki közjegyzővel, ha ekkor sem fizet, akkor végrehajtási eljárást lehet kezdeményezni a lakásra, az összes felmerülő költséget (közjegyzői munkadíj) és kamatot is beleszámítva, de ezt a közjegyző már eleve így állítja ki.

Így lehet pillanatok alatt egy 180ezres tartozásból 450ezre követelés.

Ez a menet, bármelyik ügyvédet megkérdezheted!

Ez 100%, a gyakorlatban mi már végigcsináltuk, csak kéménnyel.

A számlához kell mellékelnie a háznak egy kísérőlevelet, amiben elmagyarázzák neki, hogy mire számíthat, ha nem fizeti a számlát.

Fog fizetni, ne izgulj!

2017. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
... és még annyit, hogy a közös képviselő 2 tanú jelenlétében felnyittathatja a lakást, HA(!) írásbeli felszólításra sem engedi be a szerelőket.
2017. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem lakni szeretnéd az ingatlant, hanem esetleg egy hosszútávú befektetésed van benne, esetleg állhatod a felsőszomszéd számláját... tudom dühítő, de ez a legjárhatóbb út..
2017. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Be szeretnék költözni, és ha nincs ez a leázás, már rég túl lennék a festésen, parkettázáson.


Ma megint nyaggatni fogom a k. képviselőt, hátha megunja hogy odajárok hozzá és bekeményít.

2017. szept. 4. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tud tenni a közös képviselő nincs hatàsköre erre. Ő egy alkalmazott kvázi te meg a nem fizeto csoka is alkalmazzatok.csak megkernintudja az embert aki rohog magaban es xarik ratok.Annyira ismerős.
2017. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!