Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen árakért cserélnek...

Milyen árakért cserélnek manapság tetöt? Szeretnék a munkadíjakról inforálódni, hogy el tudjam dönteni mi az olcsó, vagy drága?

Figyelt kérdés
Van egy bizonyos összegem, ezért szeretném tudni hogy milyen cserepeket válasszak, de nem mindegy a munkadíj sem. Egy barát megnézte, állítólag nem kell lécezni, de ha igen csak részben
2017. aug. 31. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Éppen a lécezésen ne spórolj, új cseréphez új léc kell. Több okból. A legfontosabb, hogy a léctávolság a cserép mérethez igazodik, szóval ha marad a léc, méretben ugyanolyan cserepet kell visszatenni (ha lehet kapni). A léc elgörbül, elkajszul, hepe-hupás lesz, még akkor is, ha szabad szemmel nem látható. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy az egyes szarufáknál is síkba kell hozni, mert azok is különböző mértékben hajolnak meg.

A mostaninál nehezebb cserepet nem szabad feltenni. Nézegess cserepeket, ami tetszik. Ennek a m2 árát szorozd kb. kettővel, ez lesz az anyagár kiegészítőkkel (kúpcserép, tetőkibúvók, bádogozás, stb.). A munkadíj kb. azonos az anyagárral, talán kicsit kevesebb, de ott van még a régi elszállítása, stb...

2017. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány négyzetméter alapterületű a ház?
2017. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bö információt. A ház 105 nm, sátortetö. Úgy emlékszem 160 nm a tetö felülete. Cserepeket nézegettem, de azt sem tudom eldönteni mi lenne a jobb, cserép, vagy kerámia, ami nem túl nehéz? 44 éves tégla ház. A neten ahogy nézelödtem különbözö ajánlatokat láttam, többek közt ugyanekkora házra 1, 3 M az anyag + 1, 2 M a munkadíj. Tényleg csak 2, 5 Millióból tuddnám csak kihozni?? Szerintem ez sok....Nem akarom h átvágjanak, csal azért mert nö vagyok, és nem értek hozzá!
2017. aug. 31. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb. 2,5-3 millióból tudod kihozni (függ a cserép minőségétől). Sajnos ennyiért dolgoznak a mesteremberek. Kevés a szakember, mert mind kiment külföldre, amelyik meg maradt, az annyira tele van melóval, hogy széplassan annyit kér, amennyit nem szégyell ...viszont mielőtt eltántorodnál, jusson eszedbe, hogy ez 40 évig tető lesz, sőt valsz. tovább is. Ha zsindely tetőt akarnál, az is lenne vagy 1,5 milla, aztán még 10 évig se bírja.
2017. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mediterrán cserepet szeretnék rá, természetesen nem a legolcsóbb megoldást keresem, szeretném hogy ha tartana egy ideig, mint írtad, a zsindelyt mellözöm. Hát akkor még kell egy kis pénzt gyüjteni ...köszi
2017. aug. 31. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!