Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízszerelésnél (komplett...

Vízszerelésnél (komplett csőcsere) tényleg meg kell előre venni a kádat, wc-t, ahhoz, hogy tudja a szerelő, hogy hol fektessék le pontosan a csöveket?

Figyelt kérdés
Azt mondta a szerelőnk, hogy ha nem vesszük meg ezeket már most, akkor nem fogja tudni elhelyezni a csöveket..... számomra ez csak azért érdekes, mert a jelenlegi lakásom felújításánál ugyanezeket a munkálatokat csináltam végig és akkor elég volt a végén megvennem a kádat, wc-t, nem kellett a javítások,betonozás alatt egyik sarokból a másikba pakolni heteken át ezeket az igencsak drága és sérülékeny dolgokat. Ezt mondtam is a emberemnek, de a muksó csak ragaszkodik hozzá, hogy hét elején vegyem meg,mert ő ezek nélkül nem tud tovább dolgozni. Segítsetek légyszi, tényleg így van? Igaza lehet a szerelőmnek?
2017. aug. 12. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Fura egy muksó .Nálam eddig csak a cső van bent ,meg a fürdőkád. Mivel 2 wc van( egyik külön ami kész) ezért a másiknak csak a cső és a csap .Wc- re most nem jutott. Amúgy mosdó sincs ,csak a csövek. Ebben a formában nem értem a szakit.
2017. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amiről beszélsz az a szocializmusban volt. Egy gyár csinálta az összes szanitert, minden egyforma volt, max.a szín változott. Most ezer gyártó egymillió féle mosdója, kádja közt választhatsz. Eldöntheted, berakja a csövet egy méretre a szerelő, és lejárhatod a lábad mire találsz egy olyan szanitert ami megfelel színben, méretben, vagy megveszed ami tetszik, és a szerelő hozzáilleszti a bekötést. Szerintem az utóbbi a nyerő. Vagy a harmadik opció, veszel egy mosdót és esetleg nem passzol az előre elkészített bekötéshez, és vésés. Ha én lennék a szaki, biztos kifizettetném veled a többlet munkát, anyagot.
2017. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy 2. irja.
2017. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok . Biztos igazatok van,én magamnak csinálom eddig sikerült mindent összehozni.Van olyan hogy szabvány méret,eszerint vettem a csöveket.De ha a szaki így kéri akkor ez van .
2017. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolj bele:


Van sok féle wc: alsó, hátsó kifolyású, tartályos vagy

nyomós. Ennek az elhelyezéséhez és becsövezéséhez mindent

tudni kell a modellről. És ez úgy kivitelezhető, ha már

ott van.


Te kinézed, letöltöd a dokumentációját, megcsinálja a

mester, elmész megvenni, addigra elfogy, és vadászhatod,

hol kapsz ugyanolyat... Mert ha nem ugyanolyat veszel,

akkor a kifolyó miatt nem ott lesz a wc, ahova tervezed,

rövid lesz a csövezés, vagy nem fér be a tartály a wc és

a fal közé, és akkor bizony bontani kell... És általában

a csatlakozási pontig. Dupla munka :)


Nekem itt volt a WC, kimértem, bejelöltem, bentonbontás,

letettem a helyére a csöveket, a wc-t megnéztem, hogy

még mindig jó helyen van-e, okés volt, vissza kiöntöttem

betonnal és már csak a helyére kellett rakni a WC-t.

Persze úgy, hogy a rögzítés lefúrásánál nem fúrtam át

a csatorna csövét (láttam már ilyet is).


És ez még csak egy lightos példa, kádnál is bőven hiba-

lehetőség, a bojler/kazán előkészítéséről ne is beszél-

jünk.

2017. aug. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jobb ha előre megveszed, amugy csak magadat szopatod vele, meg a mestert.

még a kádtöltő csapok sem egyformák,a wc-k sem, wc tartályból is 100 féle van, a kádnak nem mindegy hol a lefolyója, eleve ahhoz illik igazitani a csaptelep helyét is

2017. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!