Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szárítógépet vegyek vagy...

Szárítógépet vegyek vagy párátlanítót?

Figyelt kérdés

A klasszikus helyzet. Panel, kizárólag bent lehet teregetni. Most sikerült penészteleníteni a lakást, ám amint elkezdek bent szárítani, megint előjön. Arra gondoltam, hogy veszek egy szárítógépet. De mások azt mondják, vegyek inkább párátlanítót.

Melyiket vegyem meg? Csak használtra futja.

Tapasztalatokat, típusokat megköszönök.



2017. aug. 12. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Használd az ősi módszert, szellőztess.
2017. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hőszivattyús (kondenzációs) szárítógépet, az megoldja mindkét problémát. Újat 100 körül vehetsz, használt jót 50-ért [link] Ami talán probléma lehet, hogy egy panel nincs annyira elengedve helykínálattal, hogy elférjen egy plusz mosógép méretű eszköz. Mondjuk nem kell hozzá más mint egy elektromos csatlakozás, a vizet összegyűjti egy tartályban, ezért be is építheted mondjuk az előszoba-falba.
2017. aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem van szárítógépem pont ilyen okból.Igaz én újat vettem.

Ősztől-tavaszig használom.

Azt az egyet tudni kell, hogy forró levevegővel szárít és vannak olyan anyagok amiknek nem tesz jót még a kímélő program sem.

Viszont ágyneműt,vászont,pamut dolgokat sokkal egyszerübb a gépben szárítani mint teregetni,és persze mióta használom nem dunsztos üveg a lakás.

2017. aug. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még talán annyit, hogy az összegyűlt kondenzátum az elméletileg desztillált víz, felhasználhatod pl vasalóban. Valakik azt mondták öntözésre is, de én mindig éreztem rajta a mosószer-öblítő illatát, úgyhogy meg se próbáltam a növényekre önteni. Esetleg pihentetéssel kimehet belőle a szag, és utána. A kondenzációsnak éppen az a lényege, hogy sokkal hidegebb levegővel szárít mint a hagyományos szárítógép, mert a beépített hőszivattyú jéghideg elpárologtatóján lecsapódik a nedvesség. Így Kb 20-30fokkal hidegebb levegő elég a szárításhoz mint a sima szárítónál, ez azon kívül hogy energiatakarékos, kíméli a ruhákat, és lehetőséget biztosít arra, hogy összegyűjtsük a vizet. Én kihajítottam a sima szárítónkat, és vettem egy kondenzációsat, mert telenyomta párával a fél lakást, és az évek alatt komoly gondokat okozott a pára miatti korrózió. Tönkre mentek miatta olyan gépészeti eszközök, amik árának töredékéért megvettem a kondenzációs szárítót. Meglepő mennyi víz összegyűlik szárításonként (2-4l), és ez eddig mind a lakásban landolt.

A régi is még tökéletesen működött, odaadtam ingyen egy csóringernek had örüljön.

A kényesebb gyűrődős ruhákat amiket vasalni is kell, nem szoktuk teljesen megszárítani, egy kis maradék nedvességet szoktunk hagyni benne. Egy kis lógatás, és ki is rúgja magát,sokszor vasalni sem kell.Éppen ezért a legritkábban szoktunk a centrifugával 1000 fölé menni. Én azt tapasztaltam, hogy a szárító inkább kíméli a ruhát, mintsem rongálná, minden esetre leszedi róla a szöszöket (vagy zsebben hagyott pzs törmeléket) Egy tanács, olyat vegyél aminek a dob belső felülete kímélő, méh-sejtes. Ezt onnan tudhatod, hogy alkalmas a toll tisztítására.

2017. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:

Kérdés mivel és mennyire penésztelenítettél? Elég néhány spóra amiből újra elszaporodik, ezért a látszólagos penésztelenítésnél jóval többet kell. A szárítógéppel a ruhát megszáríthatod, de a zuhanyozás után gőzt az megmarad. Zuhanyozás után meg érdemes mindig nyitva hagyni az ajtót.


Vizet tűrő helyeken (vizes helyiségek) használhatsz sima domestost, mert az aktív klór (nátrium-hipoklorit) teljes spektrumú fertőtlenítőszer, minden ismert kórokozót elpusztít. Szaga persze van ezért nagy felületnél megfontolandó, de ha elmész otthonról működik. Ha neked megfelel használd töményen a hatóanyag koncentrációja miatt és 24 órára hagyd ott. A penészirtó szerek is nátrium-hipokloritot szoktak tartalmazni de kisebb töménységben vagy dupla áron.

2017. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mióta szárítógépünk van,nem használjuk a páramentesítőgépet, mert elég a szellőztetés
2017. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
5ös vagyok. A 6ossal is egyetértek. Mindkettő megfelelő.
2017. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kondenzvízről annyit, hogy az én gépem leírásában kifejezetten nem javasolják, hogy vasalóba használjuk a vizet mert lehetnek benne apró szövetdarabok.

Ne olyan drága a desztillált víz, csak nehéz,haza kell cipelni a boltból.

2017. aug. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos...

Köszönöm az infókat! :-)


Első megjegyzés: nem a fürdőszobáról van szó, hanem a nagyszobáról, ahol ki vannak a ruhák teregetve, és ahol néha három napon át sem száradnak meg, pedig rendesen ki vannak centrifugázva.


Szellőztetés: Télen mínuszokban ez sajnos nem megoldható. Szoktam amúgy, elég gyakran, viszont nem oldotta meg a problémát 7 éven át, ezért keresek megoldást.


Gyula, neked kifejezetten köszönöm az információkat, megdöbbentett, hogy a szárító is bocsát ki párát. Akkor gyakorlatilag nem csináltam semmit... :-(


A linket is köszönöm, sajnos a pénz kb. egy hónap múlva lesz meg rá, különben azonnal megvettem volna a készüléket. :-)


A penésztelítést festő végezte, és igen, elmondta, hogy újra előjöhet, viszont ha az okot megszüntetjük, sokkal kisebb az esélye, hogy megtörténik, viszont ha mégis, kisebb felületen, amit akár házilag is el lehet tüntetni.

2017. aug. 13. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!