Padlásfödémet szeretnék szigetelni. Mi a legjobb megoldás?
Legolcsóbb megoldás a 0,037 vagy 0,039 lambdájú
tekercses üveggyapot. Alá párazáró fólia kell, fölé akkor ajánlott a páraáteresztő, hogy ha esélyes a beázás, esetleg valamilyen állat (nyest, macska) összejárhatja. Illetve por ellen is véd.
Minél kisebb a szám, annál drágább, jobb a hőszigetelő tulajdonsága, illetve nagyobb a sűrűsége, tehát tömörebb is.
Én 0,039 gyapotot tettem le, 10+10+5 cm-t. Az nagyon nagy hiba volt a részemről, hogy több mint egy évig állt a tekercsben, és nem rúgta ki magát, maximum 5 centiméterre a 10 helyett. Félbevágtam a tekercset, és kis téglalapokat vagdaltam belőle, és azokat egyesével ráztam fel. A tekercz 125*750 cm volt, én ebből csináltam 62,5*90 cm-es téglalapokat. Nagyon sokáig tartott, de megérte, mert legtöbb helyen 25 helyett 30 cm magas lett a gyapot, s eltelt már fél év, de nem esett össze egy centiméter sem. Én a kéményhez csináltam járdát deszkából, mert azt muszáj megközelíteni.
Hozzáteszem, hogy nem hiszem, hogy újra megcsinálnám. Birka türelem kellett hozzá, mert sok helyen vagdalni is kellett a tetőszerkezet miatt.
A legjobb megoldás (és nyilván a legdrágább is) a zárt cellás fújt hab. Nem kell vesződni a szabással, nem kell fólia alá (mert párazáró) vízzáró azaz nem ázik át, nem ázik be, és lépésálló. Gyakorlatilag bármilyen felületen megtapad.
Öt éve csináltattam, teljesen elégedett vagyok vele.
[Volt aki a simán lerakott kőzetgyapotot ajánlotta. Eleve szálas anyagot, amin átjár a levegő, nem alkalmaznék hőszigetelésnek. A gyártó által megadott U értékek ugyanis a szabvány szerinti vizsgáló módszerre vannak vonatkoztatva. Ahol légmozgás nincs. Sem szél, sem padlás átszellőzés. Nade ha már egy minimális szél van, az egész nem igaz. A nem szálasanyagból készült hőszigetelés viszont nagy szélben is tudja ugyanazt, amit szélcsendben tud!!!
És a fújt hab csak relatíve drága. Mert ha a hőszigeteléshez hozzáadod az alá tett párazáró fóliát, meg a fölé tett páraáteresztő fóliát, meg mindezeknek a beszabását és bepászítását jelentő munkadíját, akkor már lehet, hogy árban hasonló nagyságrenben vagy. És még mindig csak egy olyan üveggyapot, vagy kőzetgyapot hőszigetelésed van, aminél ha elenged 5 év múlva a párazáró fólia összeragasztása, akkor utána átjár rajta a szél, és drasztikusan csökken a hatásfoka - és nem is sejted, hogy mitől.]
Mi cellulóz hőszigetelést alkalmaztunk. Ez tulajdonképpen papírdarálék. A cég amelyiktől vettük, maga is terítette el, tehát a technológiája neki megvolt hozzá.
Előnye: bár nem lépésálló, de ha rálépsz, akkor utána lombseprűvel vissza lehet lazítani és ugyanolyan lesz, mint volt. Ha megázik, utána kiszárad és ugyanolyan, mint volt.
Mi téglákra raklapokat fektettünk, és alájuk lett befújva 20 cm vastagon. Így mi tudunk lépkedni a padláson.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!