Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mobil klíma akinek van/volt...

Mobil klíma akinek van/volt vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem hogy mennyire érdemes beszerezni egy mobilklímát ha rendes klímára nincs keret (túl nagy a ház .. sok helyre is kéne .. )? Azért esett rá a választás mert olcsóbb ..nem mozgatni akarjuk. A kérdés az hogy működnek? hatásosak? köszönöm!



#klíma #hűtés #mobilkílma
2017. jún. 24. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Állandóan öntözni kell ki a kondenzvizet. Ki kell vezetni a hőt amit termel
2017. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

eléggé hangos, nem túl hatékony mert kicsi a hatásfoka, és több áramot is fogyaszt.

egy 2,5kW-os készülék max 25 m²-nyi területet tud lehűteni.

plusz amit írt az 1. a termelt meleg levegőt ki kell vezetni egy gégecsővel amit adnak hozzá, általában ehhez falat kell bontani.

előnye hogy olcsóbb mint egy normál klíma, gyorsan beszerezhető, és nem kell szakember a telepítéséhez.

hosszútávon nem éri meg mobil klímát használni.

itt egy cikk, olvasgasd:

[link]

2017. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A hő elvezetéssel tisztában vagyok elméletben könnyen megtudom oldani .. Köszönöm a cikket!


Azért gondoltam még a mobil klímára, mert a földszinten tökéletes idő van 22-24 fok .. hatalmas nagy üvegfal ellenére is. az emelet a problémás ,,meg néha a földszint az emeltem a legdurvább a 27 fok, így szerintem nem kéne sokat dolgoznia, csak sok rosszat olvastam itt is máshol is ezért gondoltam futok még egy kört.

2017. jún. 24. 22:28
 4/5 Bence_ ***** válasza:

Olyat vegyél ami 2 csöves.

Így a kinti levegővel hűti magát, jobb a hatásfoka.

Egy csöves a benti hideg levegőt fújja ki így a helyére a kinti (meleg) jön be.

2017. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Végül vásároltam egy mobil klímát, nem a leglocsogóbbat de nem is a 200-300k-s ligából választottam. Amit leírtatok az mind igaz, nem halk (mondjuk az enyém az egyik leghalkabb modell) de egy fél óra után hozzá lehet szokni, utána soha többet nem is zavaró, nem zajos, nem idegesítően hangos,, csak hangos. Egy csöveset vettem (nincs pénzem túl drágára sem), a csövet az ablkaon dugtam ki az elején, utána az ablak helyére egy plexit vágtam, és a plexire egy lyukat, (körbe szigeteltem a mellékelt szalaggal) és kellően hőszigetelt (nem az ablakhoz képest). Egyetlen hátrány, hogy tényleg szíjva a levegőt az egy csöves, lehet érezni hogy megfogja az ajtót mikor becsuknám. Összeségében teljesen elégdett vagyok vele, tökéletesen hűt, fűt, működik 24 foknál lejebb nem is veszem mert már fázok. Nyilván abban igazatok van, hogy nem mindekinek ez való, főleg a fogyasztás terén, de ha sürgősen kell, és nem akarsz split klímát felrakni akkor én csak ajánlani tudom. Ha van lehetőséged vegyél kicsit drágábbat, és kétcsöveset. A kondenz vizet én még az elmúlt 2-3 hétben nem engedtem ki, még mindig nincs tele a tartály (a használati útmutató szerint majd a gép szól ha tele, az is igaz hogy mostanában általában max 30-35 fok volt néhány nap csak)

2017. aug. 28. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!